Навіны

Расійскія лыжнікі выйгралі золата ў эстафеце на Алімпіядзе ў Пекіне

Расійскія лыжнікі Аляксей Чарвоткін, Аляксандр Бальшуноў, Дзяніс Спіцоў і Сяргей Усцюгаў сталі пераможцамі эстафеты 4 па 10 кіламетраў на Алімпійскіх гульнях у Пекіне.

Другімі фінішавалі нарвежцы, трэцімі - каманда Францыі.

Ужо пасля класічнай часткі дыстанцыі Чарвоткін і Вяліпаў сфарміравалі хвілінны адрыў ад найбліжэйшых праследавацеляў, які стаў вырашальным.

Нагадаем, раней Аляксандр Балуноў у Кітаі ўжо стаў пераможцам скіатлона і заваяваў сярэбраную ўзнагароду на дыстанцыі 15 кіламетраў класічным стылем. А напярэдадні жаночая эстафетная чацвёрка прынесла Расіі яшчэ адно золата.

Сённяшні залаты медаль лыжнікаў стаў для расійскай зборнай чацвёртым на Гульнях-2022. Такім чынам, каманда ўзнялася на сёмае месца ў неафіцыйным заліку.

Алімпійскія гульні ў Пекіне завершацца 20 лютага. А 16 чысла пройдуць мужчынская і жаночая спрынтарскія лыжныя гонкі (камандны залік).