Навіны

Крышціяну Раналду стаў лепшым бамбардзірам у гісторыі футбола сярод мужчын

Крышціяну Раналду стаў найлепшым бамбардзірам у гісторыі футбола сярод мужчын, бо яго бліскучы хет-трык натхніў Манчэстэр Юнайтэд на перамогу над «Тотэнхэмам» з лікам 3-2, а Ліверпуль скараціў адставанне ад лідара Прэм'ер-лігі Манчэстэр Сіці перамогай над «Брайтаном» у суботу з лікам 2:0.

Раналду забіў толькі адзін гол у сваіх папярэдніх 10 гульнях на фоне здагадак, што нападнік Партугаліі разглядае сваю будучыню пасля таго, як менш чым праз сезон яго другога перыяду ў Юнайтэд.

Прыхільнасць 37-гадовага хлопца была пастаўлена пад сумнеў, калі ён, як паведамляецца, адправіўся ў Партугалію ў мінулыя выхадныя, а не назіраў за сваёй камандай пасля таго, як з-за траўмы сцягна не атрымаў паразы ад Манчэстэр Сіці з лікам 4-1.

Нават часовы бос Юнайтэд Ральф Рангнік прызнаў, што не ведае, ці быў Раналду шчаслівы ў клубе.

Але Раналду даказаў сваю прыхільнасць справе Юнайтэд выдатным паказам, каб у адзіночку адправіць Тотэнхэм на Олд Трафард.

Легенда НФЛ, якая нядаўна выйшла на пенсію, Том Брэйдзі, назіраючы з трыбун, Раналду заваяваў свой першы трайбл з 2008 года.

Яго бліскучы 25-ярдовы паездка вывеў Юнайтэд наперад на 12-й хвіліне, перш чым Гары Кейн зраўняў лік, атрымаўшы пенальці на 35-й хвіліне за гульню рукой Алекса Тэлеса.

Раналду аднавіў перавагу Юнайтэд праз тры хвіліны ад навеса Джадана Санча, але аўтагол Гары Магуайра на 72-й хвіліне пагражаў сапсаваць яго вечар.

Аднак Раналду накіраваўся дадому з вуглавога Тэлеса на 81-й хвіліне, каб забіць свой 807-ы гол у кар'еры, што зрабіла яго лепшым іграком сярод мужчын у гісторыі, паводле статыстыкі ФІФА, бо ён перасягнуў Жазэфа Бікана.

Героіка Раналду заслужыла авацыю ад Брэйдзі і падняла Юнайтэд на чацвёртае месца, у той час як Тотэнхэм адстае ад іх на пяць ачкоў на сёмым месцы. «Сёння гэта быў яго лепшы выступ, прынамсі з таго часу, як я прыехаў.

Ён быў добры на трэніроўцы ў чацвер, і таму я вырашыў пачаць яго», - сказаў Рангнік. «Фантастычны спектакль.

Гэта былі не толькі тры галы, але і ён быў часткай каманды, калі яны валодалі мячом. «Мы прадэманстравалі такую ​​рэакцыю пасля дрэннага другога тайма ў «Сіці». На стадыёне «Амекс» Луіс Дыяс адкрыў лік за «Ліверпуль» галавой на 19-й хвіліне, а Махамед Салах забіў гол з пенальці на 61-й хвіліне, прызначанай пасля гульні рукой Іва Бісума.

Падапечныя Юргена Клопа выйгралі ў апошніх васьмі гульнях лігі, захоўваючы ціск на Сіці, а чэмпіёны згуляюць у панядзелак у Крыстал Пэлас.

Салах чацвёрты раз дасягнуў 20 галоў у сезоне Прэм'ер-лігі, прычым яго апошні ўдар нанёс у патрэбны час на фоне напружаных перамоў па кантракту.

Клоп заявіў у пятніцу, што ад Салаха залежыць, ці падпіша ён новую здзелку, пасля чаго агент форварда Егіпта напісаў серыю смяшлівых смайлікаў праз некалькі хвілін.

Доўгатэрміновая каштоўнасць Салаха для «Ліверпуля» велізарная, але больш непасрэдную заклапочанасць для Клопа будзе выклікаць стук, з-за якога яго замяніў Дыого Жота неўзабаве пасля яго першага гола ў чатырох гульнях.

У сераду нас чакае тэставая паездка ў Арсенал, а затым чвэрцьфінал Кубка Англіі ў Нотынгем-Форсце, Клоп спадзяецца, што яго зорка хутка вылечыцца. «Нешта было не так.

Я думаю, што была сітуацыя, калі ў яго расцягнулася нага.

Нам трэба будзе паглядзець", - сказаў Клоп.

У той час як Сіці знаходзіцца ў выдатнай форме, гарачая серыя Ліверпуля не менш уражлівая.

«Чырвоныя» забілі 21 гол і толькі двойчы прапусцілі ў сваёй пераможнай серыі, у той жа час упершыню за гэты тэрмін захавалі трэцюю лігу запар у чыстым полі.

Раналду, Барселона, Прэм'ер-ліга дамінуюць у Кітаі: справаздача Аб чэмпіёнскай гонцы Клоп сказаў: «Заўсёды адно і тое ж, вы чакаеце, што Манчэстэр Сіці выйграе кожную гульню, калі глядзіце, як яны гуляюць. «Адзінае, што мы можам зрабіць, гэта выйграць як мага больш футбольных гульняў.

Мы гатовыя, нам не трэба называць гэта гонкай за тытул, мы проста хочам выйграваць гульні». Брэнтфард павысіў сваю заяўку, каб пазбегнуць вылету, перамогшы дома з лікам 2-0 над Бэрнлі, трэцяе ніжняе месца, дзякуючы пары апошніх галоў Івана Тоні.