Грамадства Навіны

Шанэт становіцца другой чэмпіёнкай Тайланда ў змешаных спаборніцтвах з перамогай у Спрынгфілдзе

Узыходзячая зорка Chanettee Wannasaen стала другой жанчынай-пераможцай у Тайландскім змешаным спаборніцтве, які прымаў TrustGolf пасля перамогі над былым гульцом LPGA Паварысай Ёктуан у нядзелю ў каралеўскім загарадным клубе Springfield у Ча-Аме. Раўнаспелая падлетка выйшла ў апошні раўнд 71 і агульная сума. 18 менш за 270, каб выйграць турнір у 3 мільёны Bt, і стала другой жанчынай, якая выйграла ў Thailand TrustGolf Tour пасля Арпічай Юбол у першым тайландскім змешаным турніры ў гольф-клубе Black Mountain у лютым мінулага года.

«Я вельмі шчаслівы выйграць гэты турнір, хоць згуляў не так, як хацеў бы. Я быў непаслядоўны ўвесь дзень і зрабіў толькі некалькі удараў. Пазіцыі кегляў і зялёныя сёння цяжкія », - сказала 17-гадовая дзяўчына, якая вырвалася з небяспекі, каб фінішаваць парным ударам на 18-й лунцы.

Гэта другі тытул Чанэці ў кар'еры пасля таго, як яна выйграла сваю дзяўчыну ў SAT-TWT Open у гольф-клубе Phoenix Gold Golf and Country Club у лістападзе мінулага года. У мінулым месяцы яна атрымала месца ў LPGA Тайланда (якая павінна адбыцца ў сакавіку ў Паттайе), пасля перамогі ў Нацыянальнай кваліфікацыі другі год запар.

Упершыню ў тройцы першых пазіцый дамінавалі жанчыны, а Паварыса заняла другое месца, а затым Трыхат Чынглаб.

Паварыса, 27-гадовая жыхарка Накхон Сі Тамарат, застрэліла шэсць птушачак супраць трох пугілаў, каб фінішаваць з 69 і агульным лікам за чатыры дні 17 менш за 271. Яна спынілася на другім месцы, што было яе лепшым фінішам у тайландскім змешаным спаборніцтве. Акрамя таго, яна вернецца дадому на 300 000 багацей ад прызавых фондаў, якія занялі другое месца.

Трычат, якая перамагла на гэтым курсе ў мерапрыемстве Thai LPGA Tour у кастрычніку мінулага года, акругліла тройку лепшых, набраўшы 71 вынік і агулам 272. Яна выйграла 180 000 бат за трэцяе месца.

Тая Лімпіпольпайбул з Чыангмая рушыў услед за адзінокім чацвёртым, што было лепшай пазіцыяй мужчын. Ён падпісаў з 71, што складае 273. Аднак гэта яго лепшы вынік у кар'еры ў чатырохдзённым турніры.

Сірыпоб Ябала атрымаў узнагароду сярод аматараў у мужчын пасля 274, які заняў пятае месца разам з Варысам Манторнам, Дусаві Супімджытам і былым чэмпіёнам Арпічай. Пімада Вонгтанавімок стала лепшай сярод жанчын-аматараў пасля таго, як у агульнай колькасці стрэліла 287.