Грамадства Навіны

Канада - Эдмантан Ойлерз цяжкая перамога над Кінгз

Канада (bbabo.net), - Пакуль усё ідэальна.

Гэта добры і дакладны спосаб апісаць рэкорд Джэя Вудкрофта ў якасці галоўнага трэнера НХЛ.

Кайлер Ямамота забіў перамогу ў гульні ў канцы трэцяга перыяду, каб прывесці Эдмантан Ойлерз да перамогі над Лос-Анджэлес Кінгз з лікам 5-2 у аўторак вечарам, зрабіўшы клуб 3-0, так як Вудкрофт быў наняты Ойлерз на мінулым тыдні.

«Мы просім каманду гуляць у патрабавальным стылі, і я рады, што мы бачым вынікі», — кажа Вудкрофт. «Там было не так шмат нерухомасці, і трэба было змагацца за ўсю сваю прастору».

«У «Ойлерз» была ранняя чатыроххвілінная сілавая гульня, калі абаронца «Кінгз» Олі Маата быў схоплены за моцнага форварда Ойлерз Зака ​​Хаймана, аднак яны не змаглі зарабіць.

«Каролі» выйшлі наперад за чатыры хвіліны да канца першай, калі Артур Каліеў нанёс удар міма брамніка «Ойлерз» Майка Сміта.

Гэта быў гол, які Сміт ахвотна прызнаў, не быў лепшым.

«Я бяру на 100% віну за гэтую гульню», — кажа Сміт, які зрабіў 30 сэйваў за ноч. "Але засталося шмат гульні, і мы - моцнае злачынства".

У канцы другога, капітан «Ойлерз» Конар Макдэвід моцна праехаў да сеткі і быў спынены сетмайстэрам «Кінгз» Кэлам Петэрсенам. Форвард «Эдмантана» Джэсі Пулюярві ўзламаў адскок, захаваўшы шайбу ў жывых для Макдэвіда, які падкінуў 25-ю.

Пры 12:16 да канца трэцяй форварды Ойлерз Дэрэк Раян і Уорэн Фогеле вызвалілі шайбу Раяну Нюджент-Хопкінсу, які стрэліў у сёмым. Выбар найлепшага на драфце НХЛ 2011 года, здаецца, склаўся з Фёгелем і Раянам, і лічыць, што прычына гэтага простая.

«Мы ідзём набіраць шайбы і гуляем адтуль, — кажа Ньюджент-Хопкінс. «Калі вы збіраецеся закінуць яе (шайбу), вам трэба пайсці атрымаць яе».

Каралі зраўнялі лік праз чатыры хвіліны пасля ўдару Філіпа Дано. Эдмантан вярнуўся з Ямамата, які зрабіў пас ад Леона Драйсайтля з 4:46 на гадзінніку.

Хайман і Эвандер Кейн дадалі пустыя сеткі за Эдмантан.

«Такі тып гульні быў важны для нашай каманды, — разважае Вудкрофт. «Мне вельмі спадабалася наша цярпенне».

У чацвер "Ойлерз" (26-18-3) прымуць Анахайм.