Грамадства Навіны

Кубак Сузукі: Сінгапур выбыў пасля паўфінальнай паразы ад Інданезіі

Яны згуляюць альбо з Тайландам, альбо з В'етнамам у сваім паляванні на першы чэмпіянат АСЕАН па футболе.

Трэнеры Інданезіі і В'етнама - Шын Тэ Ён і Пак Ханг Со - раней меркавалі, што ўзровень судзейства не адпавядае такой важнай падзеі, як паўфінал, і падкрэслілі магчымасць выкарыстання відэапамочніка арбітра (VAR ) для будучых выданняў.

Трэнер Сінгапура Тацума Ёшыда, безумоўна, пагадзіўся б, калі ўбачыў мноства рашэнняў супраць яго боку ў шалёных 15-хвілінных часах у канцы першага тайма, а затым у канцы 90 хвілін перад 9982 заўзятарамі на Нацыянальным стадыёне.

Інданезія вяла з лікам 1:0 дзякуючы адкрыццю Эзры Валіяна на 11-й хвіліне пасля таго, як абарона гаспадароў не змагла справіцца з паднятым пасам Рамая Румакіка, які дазволіў Вітану Сулаеману аказаць пас.

На 36-й хвіліне Сафуван Бахарудзін атрымаў жоўтую картку, нягледзячы на ​​​​чысты падкат на Вітане. Праз пяць хвілін Эмі Рэча, здавалася, перашкодзіў Рахмат Ірыянта, але рэферы, аманец Касім Матар Алі Аль Хатмі, не зрушыўся, пагражаючы стаць Грынчам, які скраў Каляды Львоў.

Для Lions стала горш пасля таго, як Сафуван атрымаў другую жоўтую картку пасля сутыкнення з Рызкі Рыда, перш чым штрафны быў выкананы ў дададзены час першага тайма.

Здавалася б, справядлівасць была адслужана, так як пастаўка Шахдана Сулеймана не была ачышчана, і Сонг Уі Янг накінуўся, каб зраўняць лік, забіўшы свой першы міжнародны гол у сваім шостым выступе.

Усё пагражала закіпець у перапынку, калі афіцыйныя асобы матчу былі асьвішчаныя за межы поля, і абодва трэнэры Шын і Ёшыда сутыкнуліся на бокавых лініях, і драма працягвалася ў другім тайме.

Рызкі ўдарыў аб штангу на гадзіннай адзнакі, і Ёшыда паказаў сваю руку, увёўшы Іхсана Фандзі, Фарыса Рамлі і Шавала, перайшоўшы з 5-4-1 на 4-4-1.

Праз сем хвілін Сінгапур скараціўся да дзевяці чалавек пасля таго, як Ірфан Фандзі атрымаў загад аб маршы за Ірфан Джая ў якасці апошняга чалавека.

Неверагодна, але да 83-й хвіліны госці здзейснілі 18 фолаў, не атрымаўшы ніводнай жоўтай карткі.

Адна з іх адбылася на 74-й хвіліне, і Шахдан зноў падняўся, каб стаць прыгажуняй за Надэа.