Кубак Англіі: Скот Мактоміней заваяваў невялікі Кубак для Манчэстэр Юнайтэд над Астан Вілай

Гол Скота Мактомінэя, які забіў датэрмінова галавой, стаў вырашальным для "Манчэстэр Юнайтэд", калі яны трымаліся зубамі, каб перайграць "Астан Вілу" з лікам 1:0 у панядзелак у матчы трэцяга раўнду Кубка Англіі на "Олд Трафард".

Нягледзячы на ​​тое, што перамога стала доўгачаканым палягчэннем для мэнэджэра «Юнайтэд» Ральфа Рангніка, гэта была гульня, якая паказала, колькі працы яму трэба зрабіць, калі «Юнайтэд» будзе змагацца за срэбра.

Віла будзе здзіўляцца, як яны паклоніліся перад канкурэнцыяй пасля таго, як дамінуючай дысплеем адказалі на восьмую хвіліну Мактомінэя, два разы нанёсшы ўдары па дрэве, прымусіўшы Дэвіда Дэ Хеа зрабіць некалькі сэйваў і забраўшы два галы.

Мактоміней зірнуў на керлінг Фрэда, каб даць гаспадарам рэзультатыўны старт, але з таго часу яны з усіх сіл утрымлівалі ажыўленую Вілу, якая гуляла ў лепшы футбол.

Узнагародай для 12-разовага чэмпіёна Кубка Англіі "Юнайтэд" з'яўляецца хатняя нічыя супраць другараднага "Мідлзбра".

Віла Стывена Джэрарда атрымае хуткі шанец адпомсціць, калі ў суботу прымае Юнайтэд у Прэм'ер-лізе.

Галоўнай тэмай для размовы ўвечары было тое, чаму ў пачатку другога тайма Віла выключыў эквалайзер.

Джон МакГін выканаў штрафны ўдар у бок Эзры Конса, які накіраваўся праз вароты, каб Дэні Інгс уціснуў яго сцягном.

Віла святкаваў тое, што яны лічылі заслужаным зраўняннем, але рэферы Майкл Олівер адразу ж размаўляў у свой рупар са сваімі асістэнтамі VAR.

З тэлевізійнымі паўторамі, прысвечанымі таму, ці быў Інгс у афсайдзе або выкарыстаў сваю руку, каб забіць, Олівера выклікалі праверыць манітор поля, і праз больш чым праз тры хвіліны пасля таго, як мяч трапіў у сетку, ён выключыў гол за відавочны блакіроўку. Джэйкаб Рэмсі на Эдынсане Кавані падчас гульні ў мяч.

«Чыноўнікам спатрэбілася тры з паловай хвіліны, каб вырашыць гэтую праблему. Яны паглядзелі на дзве ці тры рэчы ў ім», - сказаў Джэрард. «Калі існуе VAR і яны прымаюць рашэнне, вы павінны прыняць яго. Вы нічога не можаце зрабіць, каб гэта змяніць.

«Лёгкі выхад — вінаваціць удачу і чыноўнікаў, мы гэтага рабіць не будзем. Мы дамінавалі ў значнай ступені, але мы былі недастаткова бязлітаснымі».

Праз некалькі хвілін не было ніякай рэальнай спрэчкі, калі Інгс быў разыграны, і яго клюшка над Дэ Хеа была пераўтворана Олі Уоткінсам, але на гэты раз Віле было адмоўлена рашэннем у афсайдзе, нягледзячы на ​​​​тое, што першапачаткова сцяг не быў падняты.

У першым тайме Уоткінс нанёс шырокую кропку ад удару Тайрана Мінгса, а затым нанёс удар па перакладзіне пасля таго, як памылку Віктара Ліндэлафа з'явілася адной з пяці змен у баку Юнайтэд пасля паразы ад Вулверхэмптан Уондэрэрс.

Дэ Хеа таксама быў вымушаны рабіць выдатныя сэйвы, каб адмовіць Джону МакГіну і Эміліяна Буэндыя, паколькі Вілья дамінаваў, а Юнайтэд быў вымушаны гуляць у асноўным у контратаках.

Маркус Рэшфард змарнаваў шанец павялічыць перавагу Юнайтэд перад перапынкам, у той час як піледрайвер Люка Шоу быў перакінуты Эміліяна Марцінэсам.

Але другі тайм працягваўся такім жа чынам, калі Віла кіравала, а Юнайтэд трымаўся, хоць бок Рангніка да канца вярнуў нейкі кантроль.

"Каб сказаць, што гэта была ідэальная гульня, ніхто не паверыў бы, што, вядома, гэта не так", - сказаў Рангнік.

«У нас яшчэ ёсць шмат рэчаў, у якіх мы можам палепшыць, але чысты ліст сёння быў важны, і мы працавалі разам.

"Яшчэ шмат чаго трэба палепшыць, але гэта лягчэй зрабіць з перамогай з лікам 1:0".