Спорт Навіны

Лёгкая перамога над нарвежскім парным разрадам, Асан/Хендра ў паўфінал адкрытага чэмпіянату Індыі CRK...

Нью-Дэлі, - Інданезійскі мужчынскі парны разрад, Махамад Ахсан і Хендра Сетаван кваліфікаваліся ў паўфінал адкрытага чэмпіянату Індыі або Адкрытага чэмпіянату Індыі з лёгкай перамогай над прадстаўнікамі Нарвегіі Торюсам Флатэнам / Вегардам Рыкхаймам у пятніцу (14.01.2022) у Нью-Дэлі Дэлі, Індыя.

Асану/Хендра спатрэбілася ўсяго 26 хвілін, каб пазбавіцца ад Флатэна/Рыкхайма. Яны выйшлі ў паўфінал з лікам 21-12 і 21-14.

У пачатку матчу Ахсан / Хендра адсталі з лікам 2-4. Але потым першы пасеў змог зраўняць лік 4-4. Яны нават тады вялі да 7-4.

Затым Асан/Хендра вялі даволі далёка, каб стаць 9-5 над гэтай 82-й парай. Затым яны таксама скончылі інтэрвал у першым гі ў 11-5.

Флэтэн/Рыкем дадалі тры ачкі запар да 8, давёўшы пазіцыю да 14-8. Ахсан/Хендра, якія значна больш вопытныя, працягвалі набіраць ачкі і скончылі першую гульню з лікам 21-12 праз 10 хвілін.

У другой гульні Ахсан/Хнедра зноў адсталі з лікам 2-4. Затым яны рушылі ўслед і здолелі павесці з лікам 11-9 у перапынку другой гульні. Затым Ахсан/Хендра прайшлі без перашкод і скончылі другую гульню з лікам 21-14 праз 16 хвілін.

У паўфінале Асан/Хендра сустрэнуцца з малазійскай парай Онг Ю Сін/Тэа І І. Яны трэція пасеяныя ў гэтым чэмпіянаце. Онг/Тэа кваліфікаваўся ў паўфінал пасля перамогі над індыйскім парным парным разрадам, сеяным пад восьмым нумарам, Венкатам Гаўравам Прасадам/Джухі Дэванганом.