Барселона страціла трафей і вылецела з Кубка Іспаніі

"Барселона" не здолела прабіцца ў чвэрцьфінал Кубка Іспаніі па футболе, паведамляе карэспандэнт bbabo.net.

У матчы 1/8, які прайшоў у Більбао, каталонская каманда прайграла мясцоваму "Атлетыку" з лікам 2:3.

Гаспадары першыя выйшлі наперад. Ужо на другой хвіліне гол забіў Ікер Муньяін. На 20-й "Барселона" зраўняла дзякуючы дакладнаму ўдару Ферана Торэса.

Нічыя 1:1 пратрымалася да самай канцоўкі матча. На 86-й хвіліне Іньіга Марцінес зноў вывеў "Атлетык" наперад. І ўжо на трэцяй дабаўленай хвіліне "Барселона" зноў адыгралася, на гэты раз дзякуючы галу Пэдры.

З лікам 2:2 завяршыўся асноўны час матча. А ў канцы першага дадатковага тайма ў вароты каталонцаў быў прызначаны пенальці, які ў выніку і прынёс "Атлетыку" перамогу. Яго рэалізаваў Муньяін, які аформіў дубль.

Нагадаем, што "Барселона" стала пераможцам леташняга Кубка Іспаніі, прычым у фінале тады яна разграміла менавіта "Атлетык" з лікам 4:0.