Салах клянецца адпомсціць Сенегалу ў плэй-оф чэмпіянату свету

Джакарта, - Егіптац Махамед Салах спадзяецца адпомсціць за паразу ў фінале Кубка афрыканскіх нацый ад Сенегала. Абедзве краіны зноў сустрэнуцца ў двухматчавым плэй-оф чэмпіянату свету ў наступным месяцы, які вызначыць, ці атрымаюць абедзве краіны кваліфікацыю на Катар-2022.

Каманда Фараона не змагла выйграць сваю восьмую кантынентальную карону, таму што прайграла з лікам 2-4 па пенальці ў фінале Кубка афрыканскіх нацый 2021 года ў Яунде, Камерун, у нядзелю (02.06.2022) па мясцовым часе або ў панядзелак (02.07.2022) WIB, праз 120 хвілін застаўся 0-0.

Махамед Абдэльманем і Маханад Лашын не здолелі рэалізаваць пенальці, у выніку чаго Салах не атрымаў магчымасці прабіць. Садыё Мане рэалізаваў пераможны пенальці Сенегала, у выніку чаго краіна ўпершыню выйграла AFCON.

"Адсюль мы вернемся. Сёння мы не змаглі перамагчы, але ў наступны раз мы будзем яшчэ лепш", - сказаў галкіпер Егіпта Махамед Абу Габал, які быў прызнаны лепшым матчам пасля таго, як адбіў пенальці Мане на сёмай хвіліне першага тайма.

33-гадовы гулец, якога знаёма клічуць Габаскі і чый нумар на майцы таксама носіць такую ​​назву, таксама парыраваў удар Буны Сар у серыі пенальці, але яго намаганні ў канчатковым рахунку былі марнымі.