Перайграць Кадыс з Валенсіі ў паўфінале Кубка Караля

Валенсія, - Валенсія забяспечыла сабе пуцёўку ў паўфінал Кубка Караля або Кубка Караля пасля перамогі над 10 гульцамі "Кадыса" з лікам 2-1 у чвэрцьфінальным матчы на ​​стадыёне "Месталья" ў чацвер (02.03.2022 г.) датэрмінова ранішні WIB.

Першы гол «Валенсія» забіў на 24-й хвіліне праз удар правай нагой Ганкала Гуэдэса ў штрафную пасля прыёму перадачы Уга Дуро.

Кадыс адбіў пенальці Лукаса Перэса на 54-й хвіліне пасля таго, як Хуан Кала збіў Эрая Камерта.

Пераможны гол «Валенсіі» забіў Уга Дуро на 79-й хвіліне пасля таго, як галавой адправіў мяч з вуглавога, які адправіў Карлас Солар. На 84-й хвіліне «Кадысу» давялося згуляць з 10 мужчынамі пасля таго, як Хуан Кала атрымаў другую жоўтую картку.

Матч скончыўся з лікам 2-1, і «Валенсія» апярэдзіла «Райо Вальекана» у паўфінале Кубка Каралеўства пасля перамогі над «Маёркай» з лікам 1:0.

Гэтая перамога шмат значыць для "Валенсіі", якая з'яўляецца адным з найбуйнейшых клубаў Іспаніі, але ў апошнія гады абрынулася. Зараз яны займаюць дзясятае месца ў турнірнай табліцы ЛаЛігі.

З іншага боку, Кадысу было цяжка праглынуць паразу, тым больш, што яны правялі вельмі дрэнны сезон у ЛаЛізе. Зараз андалускі клуб займае 18-е месца ў турнірнай табліцы Іспанскай лігі.

Каб даведацца сваіх супернікаў у паўфінале Кубка Каралеўства, дзвюм камандам трэба будзе чакаць вынікаў "Рэала", "Рэала Сасьедада", "Атлетыка Більбаа" і "Рэала".

Раней Райо Вальекана выйграў з лікам 1-0 або Маёрку, каб выйсці ў паўфінал гэтага спаборніцтва.