Пашатына хоча бачыць Кейна ў Манчэстэр Юнайтэд

Баку, 12 лютага,

Галоўны трэнер ПСЖ Маўрысіо Пашчэціна хоча падпісаць Хары Кейна ў Манчэстэр Юнайтэд у выпадку прызначэння ў англійскі клуб, паведамляе выданне The Telegraph.

Як паведамляецца, Манчэстэр Юнайтэд разглядае Пачэціна ў якасці прыярытэтнага варыянту на пасаду галоўнага трэнера і вядзе з ім перамовы. Аргентынец гатовы прыняць прапанову "чырвоных д'яблаў" і хоча першым набыццём зрабіць Кейна, з якім ён працаваў у Тотэнхэме.

Дзеючы кантракт Кейна з Тотэнхэмам разлічаны да чэрвеня 2024 года.

Нагадаем, ПСЖ паведаміў Пачэцціна, што звольніць яго пасля заканчэння сезона.

Гары Кейн з'яўляецца выхаванцам акадэміі «Тотэнхэм Хотспур». Футбольную кар'еру гулец пачаў з 22-х матчаў за лонданскую каманду да 18 гадоў у сезоне 2009/10, па выніках якога на рахунку Кейна было 18 забітых мячоў. У тым жа сезоне нападаючы двойчы быў уключаны ў склад асноўнай каманды ў якасці запаснога - у Кубку футбольнай лігі супраць "Эвертана" 27 кастрычніка 2009 года і ў 4-м раундзе Кубка Англіі ў перагулёўцы з "Болтанам" 24 лютага 2010 года.

25 жніўня 2011 года Кейн дэбютаваў у Лізе Еўропы ў другім кваліфікацыйным раундзе супраць "Хартс", у якім на 29-й хвіліне зарабіў пенальці. Другое з'яўленне гульца - ужо ў групавым турніры - адбылося 15 верасня 2011 года ў матчы з «ПАОКам» і вызначыўся жоўтай карткай за сімуляцыю. Першы гол за асноўную каманду футбаліст забіў 15 снежня 2011 года ў выязным матчы "Шэмрок Роверс", які скончыўся разгромам ірландцаў з лікам 4:0. У Лізе Еўропы 2011/12 нападаючы згуляў у 6 матчах, 5 з якіх прыйшліся на групавую стадыю спаборніцтва. Таксама гулец прыняў удзел у 2-х матчах кваліфікацыйнага раунда ў Лізе Еўропы 2013/14 супраць «Дынама Тбілісі», якія скончыліся двума разгромамі грузінскага клуба - 5:0 у гасцях і 3:0 дома.

У Прэм'ер-лізе Кейн дэбютаваў 18 жніўня 2012 года ў гульні супраць «Ньюкасл Юнайтэд». На 85-й хвіліне ён замяніў Сандра, аднак дапамагчы «Тотэнхэму» яму не ўдалося - каманда прайграла 1:2. 22 верасня 2013 года форвард выйшаў на поле ў матчы супраць «Кардыф Сіці», замяніўшы на 82-й хвіліне Андроса Таўсэнда і дапамог камандзе атрымаць перамогу з мінімальным лікам. 1 студзеня 2015 года ў матчы з «Чэлсі» забіў два мячы і зрабіў галявую перадачу, дзякуючы чаму «Тотэнхэм» атрымаў перамогу ў лонданскім дэрбі з лікам 5:3.

2 лютага 2015 года працягнуў свой кантракт з «Тотэнхэмам» да 2020 года. 26 снежня 2017 года Кейн аформіў хет-трык у хатнім матчы 20-га тура англійскай Прэм'ер-лігі з «Саўтгемптанам», пабіўшы рэкорд Алана Шырэра па колькасці галоў за каляндарны год у АПЛ (36 галоў у 42 матчах у 1995 годзе). Такім чынам, у 2017 годзе ён забіў 39 галоў у 36 матчах АПЛ. Усяго ж у 2017 годзе Кейн забіў 56 галоў у 52 матчах, абышоўшы па гэтым паказчыку Ліянэля Месі («Барселона»).

31 ліпеня 2019 года, Кейн трапіў у шорт-ліст з дзесяці прэтэндэнтаў на атрыманне ўзнагароды "The Best FIFA Men's Player".

З 1 студзеня 2012 года і да канца сезона 2011/12 Кейн і партнёр па «Тотэнхэме» Раян Мэйсан знаходзіліся ў «Мілуоле» на правах арэнды. Каманда выступала ў Чэмпіёншыпе. 3 студзеня Кейн дэбютаваў у матчы з «Брыстоль Сіці», а 25 лютага забіў першы мяч за каманду ў гульні з «Бернлі». Усяго нападаючы правёў за «Мілуол» 22 матчы і забіў 7 мячоў у Чэмпіёншыпе, а таксама 5 матчаў і 2 мячы ў Кубку Англіі.

31 жніўня 2012 года Кейн далучыўся да «Норвіч Сіці» на правах арэнды і тры разы выходзіў на поле ў матчах Прэм'ер-лігі — два разы ў гульнях з «Вест Хэм Юнайтэд» і адзін у супрацьстаянні з «Манчэстэр Сіці». Гэты перыяд характарызаваўся частымі траўмамі гульца, і 1 лютага 2013 года ён быў адкліканы ў «Тотэнхэм».

21 лютага 2013 года Кейн адправіўся ў чарговую арэнду - у «Лестэр Сіці», які выступаў у Чэмпіёншыпе. 23 лютага ён дэбютаваў у гульні з «Блэкпулам», а ўжо 26 лютага забіў гол у матчы з «Блэкбэрн Роверс», які скончыўся перамогай «Лестэр Сіці» 3:0. За каманду Кейн правёў 13 матчаў, у якіх забіў 2 мячы, а таксама 2 матчы паўфіналу пераходнага турніру за права траплення ў Прэм'ер-лігу, у першым з якіх «Лестэр Сіці» перамог «Уотфард» 1:0, а ў другім пацярпеў паражэнне. :3 і не змог прабіцца ў вышэйшую лігу.