Садзерэеў паказаў у кваліфікацыі пяты вынік у скачках з трампліна.

Расіянін Даніл Садзерэеў паказаў пяты вынік у кваліфікацыі алімпійскага турніру на вялікім трампліне на Гульнях у Пекіне.

Садзерэеў у пятніцу атрымаў за свой скачок адзнаку ў 127,3 бала. Пры гэтым расіянін уступіў усяго 0,3 бала трохразоваму чэмпіёну свету аўстрыйцу Штэфану Крафту, які стаў чацвёртым. Лепшы вынік у папярэдніх спаборніцтвах паказаў нарвежац Марыус Ліндвік (136,4).

Акрамя Садзерэева, у асноўныя спаборніцтвы прабіліся таксама іншыя расійскія скакуны - Яўген Клімаў (13-е месца, 119,5), Раман Трафімаў (16, 116,0) і Міхаіл Назараў (21, 112,6).

Другое золата і гістарычнае срэбра. Галоўнае пра чацвёрты дзень Алімпіяды Алімпіяда 2022 Асноўныя спаборніцтвы ў скачках на лыжах з вялікага трампліна пройдуць у суботу, 12 лютага. Фінальны раунд, у які павінны адабрацца 30 найлепшых спартсменаў, пачнецца ў 15:00 мск.

Садрэеў і Клімаў раней сталі ў складзе зборнай Расіі сярэбранымі прызёрамі Алімпіяды ў Пекіне ў спаборніцтвах змешаных каманд. Гэты медаль стаў першым у гісторыі Расіі ў скачках на лыжах з трампліна.