10 гульцоў Арсенала абыгралі Вулверхэмптан

"Вулверхэмптан", - "Арсенал" здолеў замаўчаць гаспадара "Вулверхэмптан Уондэрэрс" з лікам 1:0 на стадыёне "Малінё" у матчы Прэм'ер-лігі ў пятніцу (2.11.2022) рана раніцай WIB. Пераможны гол «Арсенала» у першым тайме забіў Габрыэль Магальяс.

Нягледзячы на ​​тое, што трэба было гуляць з 10 гульцамі, Арсенал змог захаваць сваю перавагу да канца гульні. Дзякуючы гэтай перамогі "Арсенал" цяпер займае пятае месца ў турнірнай табліцы з 39 ачкамі, адстаючы на ​​адзін ачко ад чацвёртага месца, населенага "Вест Хэмам".

Войскам Мікеля Артэты даводзіцца шмат працаваць супраць Вулверхэмптана. Габрыэль адкрыў лік на 25-й хвіліне ўдарам з блізкай адлегласці, скарыстаўшыся хаосам у варотах пасля падачы вуглавога. У Арсенала насамрэч быў шэраг іншых галявых момантаў.

Сярод магчымасцяў, якія Аляксандр Лаказетт атрымаў няўдалым пасля яго ўдару пасля атрымання пасу Букайо Сака, усё ж выратаваў галкіпер Хасэ Са.

Арсенал павінен быў скараціцца да 10 чалавек пасля таго, як Габрыэль Марцінэлі атрымаў дзве жоўтыя карткі запар і быў выдалены з поля на 69-й хвіліне. Гэта была 12-я чырвоная картка «Арсенала» пасля першай гульні Артэты ў якасці трэнера ў снежні 2019 года.

Нягледзячы на ​​​​гульні з 10 гульцамі, Арсенал усё яшчэ змог кантраляваць гульню. Ляказэт быў блізкі да таго, каб падвоіць перавагу, калі яго закручаны ўдар ледзь не праляцеў ад перакладзіны.

«Вулверхэмптан» не здолеў скарыстацца перавагай гульца, нягледзячы на ​​​​тое, што яны працягвалі ціснуць на абарону «Арсенала». Пакуль не прагучаў працяглы свісток, лік заставаўся 1-0 на карысць Арсенала.