Смолаў прынёс «Дынама» перамогу ў матчы з «Сочы»

Футбаліст зборнай Расіі Фёдар Смолаў забіў пераможны мяч і дапамог маскоўскаму "Дынама" абгуляць у кантрольным матчы "Сочы".

Сустрэча, якая прайшла ў сераду ў турэцкім Белеку, завяршылася з лікам 2:1 на карысць дынамаўцаў. Лік у матчы адкрыў на 10-й хвіліне Георгій Сулаквялідзэ, Смолаў вызначыўся на 47-й хвіліне, а на 87-й хвіліне адзін мяч адыграў малодшы брат футбаліста "Спартака" Даніла Пруцава Ягор (87).

Раней у чацвер "бела-блакітныя" правялі яшчэ адзін кантрольны матч, у якім уступілі "Дынама" з Тбілісі" з лікам 0:1.

Шварц распавёў аб адаптацыі Смолава ў «Дынама» Футбол Былая каманда Смолава маскоўскі «Лакаматыў» у чацвер таксама адыграў кантрольны матч на зборы ў Іспаніі, абгуляўшы з лікам 4:2 шведскі «Гётэборг». У чыгуначнікаў вызначыліся Ян Кухта (8), Рыфант Жамалетдзінаў (68), Джырана Керк (75) і Мацей Рыбус (85).

Смолаў перайшоў у "Дынама" ў студзені, падпісаўшы кантракт з "бела-блакітнымі" да 2024 года па схеме "1,5+1". За "Лакаматыў" 31-гадовы форвард выступаў з лета 2018 года.

Смолаў пачаў у «Дынама» дарослую кар'еру ў 2007 годзе і выступаў за «бела-блакітных» да 2015-га, пры гэтым яшчэ гуляў на правах арэнды за ратэрдамскі «Феенорд», махачкалінскі «Анжы» і екацярынбургскі «Урал». З 2015 па 2018 год Смолаў выступаў за «Краснадар», адкуль перайшоў у «Лакаматыў». Увесну 2020 гады форвард гуляў на правах арэнды за іспанскую «Сельту».

У складзе зборнай Расіі Смолаў правёў 45 матчаў, у якіх забіў 16 мячоў.