Спорт Навіны

Перамагчы Лацыё, Мілан кінуць выклік Інтэру ў паўфінале Кубка Італіі. Гол Рамэлу Лукаку вывеў Чэлсі...

Мілан, - "Мілан" выйшаў у паўфінал Кубка Італіі або Кубка Італіі пасля перамогі над "Лацыё" з лікам 4-0 у чвэрцьфінальным матчы Кубка Італіі на міланскім Сан-Сіра ў чацвер (2.10.2020) рана раніцай WIB. Два галы "Мілана" ў гэтым матчы забіў Аліўе Жыру плюс адзін гол Рафаэля Леаа і Франка Кесі.

Перамога вывела Мілан у паўфінал, які пройдзе ў сакавіку. Яны, безумоўна, сустракаліся з гарадскім супернікам, міланскім "Інтэрам", які ўжо выйшаў наперад, абыграўшы "Рому" з лікам 2:0.

Я Расанеры адкрыў лік на 24-й хвіліне праз гол, які забіў Рафаэль Леао з удару, які вядзе ў правы ніжні вугал. Лацыё змог аказаць супраціў і стварыць шэраг магчымасцяў. Мілан нават змог павялічыць перавагу на 41-й хвіліне праз гол Жыру, які скарыстаўся галявой перадачай Леаа.

Напярэдадні першага тайма Жыру забіў свой другі гол, закрыўшы першыя 45 хвілін з перавагай 3:0.

У другім тайме трэнер «Лацыё» Маўрыцыа Сары зрабіў тры замены на 51-й хвіліне. Падобна на тое, што гульня "Лацыё" крыху палепшылася, але не прынесла здавальняючых вынікаў

На 70-й хвіліне «Мілан» распаўсюдзіў пагрозу варотам «Лацыё». Алексіс Саелемакерс атрымаў мяч у вуглавы і адразу ж адправіў навес, які Антэ Рэбіч накіраваў галавою, але яго намаганні прайшлі далёка ў баку.

На 79-й хвіліне «Мілан» здолеў павялічыць разрыў у ліку. Штрафны ўдар Даніэля Мальдзіні выклікаў хаос у штрафной "Лацыё", і Франк Кесі скарыстаўся сітуацыяй і зрабіў лік 4:0.

Лік 4-0 пратрымаўся да канца гульні.

Склад

Мілан (4-2-3-1): Майк Мэньян; Давідэ Калабрыя (Фікайо Тамары 77'), П'ер Калулу, Алесіа Раманёлі, Тэа Эрнандэс; Сандра Таналі (Ісмаэль Бенасер 46'), Франк Кесі; Жуніёр Месіяс (Алексіс Салемакерс 61'), Брахім Дыяс, Рафаэль Леао (Даніэль Мальдзіні, 77'); Аліўе Жыру (Антэ Рэбіч, 61').

«Лацыё» (4-3-3): Пепе Рэйна; Эльсеід Хісай (Мануэль Лазары 62'), Луіс Феліпе, Патрык, Адам Марушыч; Сяргей Мілінковіч-Савіч, Даніла Катальдзі (Лукас Лейва 51'), Тома Башыч (Луіс Альберта 51'); Феліпе Андэрсан (Пэдра 51'), Чыро Іммабіле (Рауль Мара 68'), Маціа Закканьі.