Казахстанец дэбютаваў на Алімпіядзе-2022 і ўвайшоў у гісторыю

Казахстанец Чынгіз Ракпараў выступіў у лыжным дваяборстве на Алімпіядзе-2022 у Пекіне, паведамляе карэспандэнт bbabo.net.

У спаборніцтвах па скачках з трампліна казахстанскі дваяборац паказаў 38-ы вынік (69,9 бала). А ў гонцы на дзесяць кіламетраў ён фінішаваў на 41-й пазіцыі з часам 32:03.1.

Ракпараў саступіў амаль сем хвілін пераможцу Вінцэнцу Гейгеру з Германіі, які стаў двухразовым алімпійскім чэмпіёнам. Сярэбраны медаль у Ёргена Граабака з Нарвегіі, а бронзавую ўзнагароду заваяваў аўстрыец Лукас Грэйдэрэр.

Адзначым, што Ракпараў стаў першым у гісторыі прадстаўніком Казахстана ў гэтым відзе спорту на зімовых гульнях. 14 і 16 лютага ў Пекіне будуць разыграны яшчэ два камплекты медалёў у лыжным дваяборстве.

Ракпар піша гісторыю. Упершыню казахстанец выступіць на Алімпіядзе ў лыжным дваяборстве