Тры ачкі Панарына і абарона Шасцёркіна дапамаглі Рэйнджэрс перамагчы Фларыду

Расія (bbabo.net), - Расійскі нападаючы "Нью-Ёрк Рэйнджэрс" Арцемій Панарын у матчы супраць "Фларыды" закінуў пераможную шайбу і двойчы асіставаў сваім партнёрам, стаўшы чацвёртым у гісторыі незадрафтаваным гульцом, які набраў больш за 50 ачкоў у першых сямі сезонах у НХЛ.

Ужо ў дэбюце сустрэчы "рэйнджары" павялі ў ліку пасля дакладнага кідка Мікі Зібанеджада. Але "Фларыда" ўсё ж змагла адыграцца да перапынку. Энтані Дзюклер здолеў перайграць расійскага галкіпера Ігара Шасцяркіна.

Пасля перапынку Сэм Райнхарт вывеў "Фларыду" наперад, але Алексіс Лафрэнье і Крыс Крайдэр змаглі пераламаць ход сустрэчы. У заключнай 20-хвілінцы Крайдэр аформіў дубль, выйшаўшы на першае месца ў спісе снайпераў, а кропку ў матчы паставіў Арцемій Панарын, які раней зрабіў дзве галявыя перадачы - 5:2.

Галкіпер "Рэйнджэрс" Ігар Шасцёркін адбіў 34 кідкі з 36.

Панарын, набраўшы тры ачкі, дасягнуў адзнакі ў 52 набраныя ачкі ў гэтым сезоне. На яго рахунку 13 закінутых шайб і 39 галявых перадач.

Панарын стаў толькі чацвёртым незадрафтаваным гульцом у гісторыі НХЛ, які набірае больш за 50 ачкоў у сямі сезонах запар у лізе. Рэкорд належыць Уэйну Грэцкі, які пераадольваў гэтую адзнаку 15 разоў запар.