Зборная Казахстана па футболе выйграла першы матч у годзе

Зборная Казахстана па футболе атрымала перамогу ў першым матчы ў 2022 годзе, паведамляе карэспандэнт bbabo.net.

Падапечныя Талгата Байсуфінава правялі кантрольную сустрэчу са зборнай легіянераў КПЛ, якой кіраваў Андрэй Карповіч. Матч прайшоў у Турцыі і завяршыўся з лікам 2:1 на карысць Казахстана.

Першы тайм застаўся за нацыянальнай зборнай, якая забіла два неўзаемныя мячы - па разе вызначыліся Асхат Тагыберген (5-я хвіліна) і Аралхан Аміртаеў (21-я).

У другім тайме легіянеры адзін мяч адыгралі намаганнямі Кірыла Сідарэнка, які вызначыўся на 60-й хвіліне.

Нагадаем, што зборнай Казахстана трэба будзе згуляць пераходныя матчы ў Лізе нацый супраць Малдовы 24 сакавіка (на стадыёне "Зімбру") і 29 сакавіка (на стадыёне "Астана Арэна") 2022 года. Пераможца пары захавае месца ў дывізіёне С, а той, хто прайграе, будзе выступаць рангам ніжэй.

Склад Казахстана: Мухамеджан Сейсен (В) - Дзмітрый Шомка, Тэмірлан Ерланаў, Аляксандр Марачкін, Адзільбек Жумаханаў, Багдат Каіраў - Асхат Тагыберген, Серыкжан Мужыкоў (К), Арман Кенесаў - Аралхан Аміртаеў, Абылайхан Жумабек.

Рэзерв: Бекхан Шайзада (У) - Сяргей Малы, Дынмухамед Кашкен, Сагадат Турсынбай, Максат Тайкенаў, Алібек Касым, Нурлан Даіраў - Ісламбек Куат, Эльхан Астанаў - Станіслаў Басманаў, Абат Аймбетаў.

Зборная легіянераў КПЛ: Марка Мілошавіч (В) - Яўген Казлоў, Алі Гаджыбекаў (К), Тарас Бандарэнка, Бруна - Сяргей Ціханоўскі, Раці Арзадашвілі, Шафік Тыгруджа - Эйдэр Коста, Сіманас Урбіс, Рафаэль Алівейра.

Рэзерв: Сяргей Літоўчанка (У) - Іслам Жылаў, Пламен Дзімаў, Уладзімір Гіняіціс - Тодар Пятровіч, Пара Юсуф, Мікіта Маляроў, Анатоль Катрыч, Расамбек Ахматаў - Кірыл Сідарэнка, Карома.