Першы тайм Ліверпуль перамог Бэрнлі з лікам 1-0

Бэрнлі, - Ліверпуль, дамінуючы ў гульні, часова вывеў наперад з лікам 1:0 над гаспадаром Бэрнлі ў англійскай Прэм'ер-лізе на Тэрф Мур, у нядзелю (2.02.2022) вечарам.

Перавага «Ліверпуля» была адкрыта праз вароты Фабінью.

Ліверпуль дамінаваў ва валоданні (67%) і зрабіў 6 спробаў, чатыры з якіх былі супраць Бэрнлі. У першыя 10 хвілін былі тры пагрозы з Ліверпуля праз Махамеда Салаха, Эндру Робертсана і Трэнта Аляксандра Арнольда, якія ўсё яшчэ не прынеслі вынікаў.

Але насамрэч Бэрнлі атрымаў два відавочныя шанцы, калі ўдар Джоша Браўнхіла на 14-й хвіліне і Максвела Корнэта на 17-й хвіліне ўсё яшчэ мог выратаваць галкіпер Алісан. Ліверпуль адказаў, калі на 21-й хвіліне ўдар правай нагой Набі Кейта ўсё яшчэ мог забяспечаны галкіпер.

Праз восем хвілін моцны ўдар Садыё Мане таксама выратаваў галкіпер суперніка. Тупік «Ліверпуля» быў перарваны на 40-й хвіліне праз вароты Фабіньё з дапамогай вуглавога. Лік 1-0 пратрымаўся да перапынку.

Расстаноўка

Бэрнлі: Бэрнлі: Папа; Робертс, Таркоўскі, Мі, Пітэрс; Ленан, Вествуд, Браўнхіл, Карнет; Радрыгес, Вегорст. Запасныя: Хэнэсі, Лоўтан, Корк, Барнс, МакНіл, Стывенс, Колінз, Бардслі, Лонг

Ліверпуль: Алісан, Аляксандр-Арнольд, Маціп, Ван Дэйк, Робертсан, Фабіньё, Хендэрсан, Кейта, Салах, Мане, Фірміно. Прапанова:

Келехер, Конатэ, Цьяга, Мілнер, Окслейд-Чэмберлен, Цімікас, Джота, Дыяс, Эліёт.