Экс-гулец Барыса аформіў камбэк з 0:3 і прынёс зборнай перамогу на Алімпіядзе-2022.

Зборная Фінляндыі па хакеі атрымала валявую перамогу над камандай Швецыі ў матчы заключнага тура групавога этапа на Алімпійскіх гульнях-2022 у Пекіне, паведамляе карэспандэнт bbabo.net.

Па ходзе гульні шведы вялі 3:0, закінуўшы ў другім перыядзе тры шайбы ў большасці. Вызначыліся Лукас Валльмарк (25-я хвіліна), Лукас Бенгтсан (29-я) і Антон Ландэр (32-я).

У заключным перыядзе фіны адыграліся. Спачатку на 45-й хвіліне ў большасці шайбу закінуў Тээму Хартыкайнен, а затым экс-гулец "Барыса" Ііра Пакарынен аформіў дубль (56-я і 58-я) і перавёў матч у авертайм.

Перамогу фінам у авертайме прынёс гол Хары Песанена (63-я).

Зборная Фінляндыі набрала восем ачкоў. Каманда завяршыла групавую стадыю на першым месцы і гарантавала сабе ўдзел у чвэрцьфінале турніру. Шведскія хакеісты (7) занялі другое месца. Славакі (3) сталі трэцімі, латвійцы (0) - чацвёртымі.