Прыхільнік Палмейраса застрэлены пасля ўзнагароды клубнага чэмпіянату свету Аталанта супраць Ювентуса,...

Бразіліа, - Бразільскі прыхільнік быў забіты ў Сан-Паўлу ў выніку беспарадкаў, якія ўспыхнулі пасля таго, як мясцовая каманда "Палмейрас" прайграла "Чэлсі" ў фінале клубнага чэмпіянату свету ў нядзелю (13.2.2022) рана раніцай WIB.

Заўзятары сабраліся ля стадыёна «Палмейрас» у Альянс-Парк, каб паглядзець матч, які праходзіць у Аб'яднаных Арабскіх Эміратах. Пасля гэтага паміж заўзятарамі бразільскай каманды завязалася бойка.

Мясцовыя СМІ паведамляюць, што 35-гадовы мужчына быў забіты стрэлам у грудзі і памёр.

Атмасфера, якая першапачаткова была ажыўленай і поўная напружанасці, раптоўна перарасла ў жорсткую і жорсткую, як толькі матч скончыўся, і людзі пачалі кідаць камяні і выбухоўку.

Сутыкненні доўжыліся паўгадзіны, перш чым нарэшце ўмяшалася паліцыя.

Чэлсі стаў новым чэмпіёнам клубнага чэмпіянату свету пасля перамогі ў фінале бразільскага чэмпіёна Кубка Лібертадорэс Палмейрас з лікам 2-1.

Рамэлу Лукаку стартаваў у складзе «Чэлсі» на 55-й хвіліне, перш чым Палмейрас зрабіў лік 1-1 праз гол Рафаэля Вейгі.

Пенальці Кая Хаверца на 116-й хвіліне стаў апошнім голам у матчы перад фінальным свістком і замацаваў перамогу «Чэлсі» як чэмпіёна клубнага чэмпіянату свету 2022 года.