Гол Капрызава дапамог Мінэсоце абгуляць Караліну

Расія (bbabo.net), - "Мінэсота" перайграла "Караліну" - 3:2. У складзе пераможцаў гол на рахунку Кірыла Капрызава, у тых, хто прайграў дубль, зрабіў Андрэй Свечнікаў.

Матч, які праходзіў на хатняй арэне "Мінесоты" ў Сен-Поле, ператварыўся ў супрацьстаянне расійскіх гульцоў. Гаспадары павялі ў ліку пасля дакладнага кідку Кевіна Фіялы.

Замацаваў поспех партнёра ў пачатку трэцяга перыяду Кірыл Капрызаў, які паспеў у адным нападзе кінуць па варотах і апынуцца першым на дабіванні.

Пасля трэцяй шайбы Фрэдэрыка Годра ў перамогу "Мінесоты" паверылі ўсе, акрамя іншага расійскага форварда Андрэя Свячнікава. Адзін з лідэраў "Караліны" амаль за дзве хвіліны вярнуў матчу інтрыгу, спачатку размачыўшы лік, а потым і скараціўшы яго да мінімуму.

Але на большае "Караліну" не хапіла. 3:2 перамога "Мінесоты".