Ліга 1: Балі Юнайтэд абыграў Бхаянгкару з лікам 3-0

Балі, - "Балі Юнайтэд" здолеў перамагчы "Бхаянгкару" з лікам 3:0 у матчы 24 тыдня Лігі 1 2021/22, які прайшоў на стадыёне I Gusti Ngurah Rai, Дэнпасар, Балі, у суботу (2.12.2022) вечарам.

Тры галы ў "Балі Юнайтэд" забілі Ілья Спасаевіч, Стэфана Ліліпалі і Ірфан Джая адпаведна. Дадатковыя тры ачкі прымусілі Балі Юнайтэд перайсці на трэцюю пазіцыю ў турнірнай табліцы з 48 ачкамі, адстаючы ад ФК Бхаянгкара толькі на адно ачко.

Абедзве каманды гулялі хутка з самага пачатку, і Балі Юнайтэд быў прызначаны пенальці на восьмай хвіліне пасля таго, як Эбер Беса быў сфолены Мелвінам Плат'е. Спасаевіч, які выконваў функцыі ката, здолеў перахітрыць галкіпера Авана Сэта Рахарджо і адкрыць перавагу над Бхаянгкарай з лікам 1:0.

Гардыянс спрабавалі адпомсціць, але іх супернік закрыў абарону, і Балі Юнайтэд быў яшчэ больш агрэсіўным у хуткім атацы, пакуль перавага Сердаду Трыдату не была паспяхова падвоена Ліліпалі на 12-й хвіліне.

Намаганні Бхаянгкары знайсці адваротны гол часта ламіліся на палове Балі Юнайтэд, і калі Эзекіэль Н'Дуасель атрымаў пас ад Андзіка Верманса на 37-й хвіліне, ён усё яшчэ не быў у вароты.

Перавага «Балі Юнайтэд» з лікам 2:0 працягвалася да перапынку.

Бхаянгкара паспрабаваў наступіць на газ у пачатку другога тайма, на жаль, удар Эвана Дзімаса Дармона захапіў пас Андзіка, які ўсё яшчэ знаходзіўся з левага боку ад варот саперніка.

Купля-продаж атак працягваецца. Балі Юнайтэд павялічыла перавагу пасля таго, як салодкі пас Прыват Бефола Мбарга быў завершаны моцным ударам Ірфана на 81-й хвіліне, што завяршыла перамогу над Бхаянгкарай з лікам 3:0.

Расстаноўка

ФК Бхаянгкара: Аван Сэтха Рахарджо; I Путу Гедэ, Індра Кахфі; Эван Дзімас, Сані Рызкі, TM Ichsan, Andik Vermansah; Мелвін Платжэ, Эзэкіэль Ндуасель, Джаджан Мульяна, Вахю Субо Сэту

Трэнер: Пол Мюнстэр

Балі Юнайтэд: Надэа Аргавіната; I Made Andhika Wijaya, Lenard Tupamahu, Ricky Fajrin Saputra, Willian Pacheco; Брва Нуры, Эбер Беса, Мох Сідзік Сайміма; Ілля Спасаевіч, Прыват Бефола Мбарга, Стэфана Ліліпалі.

Трэнер: Стэфана Кугурра.