«Як мара»: «Баварыя» ўпала, каб шакаваць паразу ад «Бохума».

Баварыя прапусціла чатыры галы ў першым тайме ўпершыню ў матчы Бундэслігі з 1975 года

Баварыя не прайгравала Бохуму з 2004 года перад гэтай гульнёй

БЕРЛІН: Паўабаронца мюнхенскай «Баварыі» Джошуа Кіміх заявіў, што яго камандзе трэба паставіць пад сумнеў іх менталітэт пасля таго, як яны ўпалі да шокавай паразы з лікам 4-2 у Бундэслігі «Бохум» перад матчам Лігі чэмпіёнаў у сераду з «Рэд Бул Зальцбург».

«Баварыя» прапусціла чатыры галы ў першым тайме, упершыню ў матчы Бундэслігі з 1975 года, калі «Бохум» дабіваўся перамогі, пакінуўшы шматгадовых чэмпіёнаў ашаломленымі.

«Гэта быў наш горшы выступ у сезоне. Мы павінны спытаць сябе, ці з'яўляецца гэта менталітэт, які ўвасабляе мюнхенская Баварыя», — сказаў прыгнечаны Кімміх Sky.

«На шчасце, на гэты раз гэта адбылося ў матчы Бундэслігі, але ў сераду ў нас гульня Лігі чэмпіёнаў», — дадаў ён.

«Баварыя» не прайгравала «Бохуму» з 2004 года перад гэтай гульнёй і перамагла іх з лікам 7:0, калі дзве каманды сустракаліся ў апошні раз у верасні.

Калі на дзевяці хвілінах Роберт Левандоўскі пайшоў у стартавы лік для "Баварыі", здавалася, што гэта будзе звычайны дзень для шматгадовых чэмпіёнаў.

Але «Бохум» хутка зраўняў лік праз Крыстафера Антві-Аджэі, перш чым за 10 хвілін да перапынку ўзяць пад кантроль.

Юрген Лакадыя вывеў гаспадароў наперад з пенальці пасля гульні рукой Даё Упамекана, і няўпэўненая Баварыя знікла пад ціскам.

Крысціян Гамбоа разбіў мяч у верхні вугал ад краю пляцоўкі праз дзве хвіліны, перш чым Хольтман згарнуў яшчэ адзін бліскучы ўдар на далёкай дыстанцыі ў ходзе перапынку.

«Мой першы гол у Бундэслізе, і гэта супраць Баварыі. Гэта як сон!» Гамбоа сказаў Sky.

Левандоўскі адыграў гол у другім тайме, але гэтага было занадта мала для Баварыі, каб пазбегнуць чацвёртай паразы ў лізе ў сезоне.

Пасля тыдня, у якім нямецкі футбол абмяркоўваў фармат плэй-оф для барацьбы з нястомным дамінаваннем Баварыі, нядаўна прасунуты Бохум жорстка нагадаў, што чэмпіёны не непераможныя.

Тым не менш, "Баварыя" застаецца на дзевяці ачках у вяршыні табліцы на працягу ночы, перад паездкай "Барусіі" з Дортмунда ў "Юніён Берлін" у нядзелю.

У фармаце "Баер" з Леверкузена застаецца трэцім пасля перамогі над "Штутгартам" з лікам 4-2.

Леверкузен забіў дзесяць галоў у сваіх папярэдніх дзвюх гульнях, але ўпартая абарона «Штутгарта» стрымлівала яго, пакуль Муса Дыябі не праскочыў праз штрафную і забіў першы гол незадоўга да перапынку.

Новае падпісанне партугальцаў Тьягу Томаш вывеў "Штутгарт" на ўзровень з яго першым голам у Бундэслізе, але Амін Адлі адразу ж аднавіў перавагу са штрафнога ўдару.

Фларыян Вірц падоўжыў перавагу праз пяць хвілін, правёўшы хітры нізкі ўдар праз шквал ног у ніжні кут.

Томас даў "Штутгарту" свежую надзею з інстынктыўным фінішам на другім канцы, перш чым Патрык Шык замацаваў перамогу націскам.

У іншым месцы, якія змагаюцца гіганты Вольфсбург і Барусія Мёнхенгладбах, абодва вырваліся з зоны вылету з своечасовымі перамогамі.

«Вольфсбург» перамог былога трэнера Олівера Гласнера з лікам 2:0 у «Айнтрахце» з Франкфурта, пенальці Макса Крузэ і познім голам Додзі Лукебакіа, што прынесла ім другую перамогу запар.

Ману Конэ і Ёнас Хофман вывелі Гладбаха наперад, перш чым Яго адыграў гол для калегаў па барацьбе з Аўгсбурга.

Рамі Бенсебайні аднавіў перавагу ў два галы, перш чым Альфрэд Фінбогасан вырваў запознены суцяшальны гол.

Ніжні клуб "Гройтэр Фюрт" даў сабе надзею ў барацьбе за вылет, атрымаўшы толькі трэцюю перамогу ў сезоне над берлінскай "Гертай".

Бранімір Хргота адкрыў лік усяго праз 27 секунд і падвоіў перавагу з пенальці ў другім тайме, перш чым Лінус Гехтэр з Герты забіў свой першы гол у Бундэслізе позна.

Фрайбург абагнаў "Юніон Берлін" на пятае месца з нічыёй 1-1 дома з Майнцам, а на замену Нільс Петэрсэн адмяніў першы тайм Аляксандра Хака.