«МЮ» павінен «змяніцца», каб увайсці ў чацвёрку лідараў пасля таго, як «Саўтгэмптан» спатыкнуўся

У трэцяй гульні запар "Юнайтэд" прапусціў перавагу ў першым тайме з лікам 1:0

Чырвоныя д'яблы зноў не змаглі пабудаваць сваю перавагу

МАНЧЭСТЭР, Вялікабрытанія: Абаронца Манчэстэр Юнайтэд Люк Шоу папярэдзіў, што «чырвоныя д'яблы» не выйдуць у Лігу чэмпіёнаў у наступным сезоне, калі яны працягнуць выкідваць перавагу пасля нічыёй 1-1 з Саўтгемптанам у суботу.

У трэцяй гульні запар «Юнайтэд» прапусціў перавагу з лікам 1:0, бо ўдар Чэ Адамса ў пачатку другога перыяду прынёс «Святым» заслужанае ачко.

Першы гол Джейдана Санча ў Прэм'ер-лізе дома ўзнагародзіў яркі старт людзей Ральфа Рангніка.

Тым не менш, «чырвоныя д'яблы» зноў не змаглі пабудаваць сваю перавагу і былі пакараныя, калі Адамс забіў унутры штангі праз дзве хвіліны другой паловы.

Ачко пераўзыходзіць "Юнайтэд" па ачках з "Вест Хэмам", які займае чацвёртае месца.

Але Арсенал адстае ўсяго на ачко з двума гульнямі ў запасе, у той час як Тотэнхэм згуляў на тры гульні менш і адстае на чатыры ачкі.

«Мы вельмі добра пачалі першыя 20 хвілін, забілі гол, і гэта паўтарылася. Мы ведаем, што гэта недастаткова добра, і гэта трэба хутка змяніць ", - сказаў Шоу.

«Мы хочам трапіць у Лігу чэмпіёнаў, і гэта недастаткова. Мы не можам трапіць у Лігу чэмпіёнаў, калі будзем працягваць губляць ачкі».

Крышціяну Раналду быў адкліканы Рангнікам пасля таго, як у аўторак быў выпушчаны на лаўку запасных у выніку расчаравальнай нічыі 1-1 у ніжняй частцы табліцы Бэрнлі ў аўторак.

Гэта адбылося пасля выхаду з Кубка Англіі ў чэмпіёнскі бок Мідлзбра па пенальці пасля таго, як лік зраўняўся з лікам 1-1 пасля дадатковага часу.

На гэтым тыдні Рангніку прыйшлося справіцца з вялікай колькасцю ўцечак у прэсе, што гульцы «Юнайтэд» незадаволеныя ягонай трэнерскай тэхнікай.

Але ў цэнтры ўвагі крытыкі падае слабая група зорных гульцоў.

Самая доўгая галявая засуха Раналду за 12 гадоў расцягнулася на шостую гульню, нягледзячы на ​​​​тое, што ён чакаў пахаваць.

Найлепшы гол пяціразовага ўладальніка "Залатога мяча" адбыўся ў пачатку, калі ён абагнаў Фрэйзера Форстэра, але не атрымаў дастатковай сілы на фінішы, каб перайграць Рамена Перо, які выбыў з лініі.

Санча быў на адлегласці лепшым выканаўцам дня ў Юнайтэд і скончыў сваё доўгае чаканне гола ў Прэм'ер-лізе на Олд Трафард пасля пераходу з Барусіі Дортмунд за 73 мільёны фунтаў стэрлінгаў (99 мільёнаў долараў).

Перадача Бруна Фернандэса вызваліла Маркуса Рашфарда справа, і яго нізкі пас быў перададзены Санча на заднюю штангу.

"Саўтгэмптан" зрабіў паслугу "Юнайтэд" за чатыры найлепшыя шанцы, двойчы выйшаўшы ззаду, каб перайграць "Тотэнхэм" з лікам 3-2 у сярэдзіне тыдня.

«Святыя» пачалі павольна пасля сваіх нагрузак у сераду, але перад перапынкам зрабілі некалькі папярэджанняў гаспадарам, калі Дэвід Дэ Хеа быў вымушаны выратаваць ад Сцюарта Армстранга і Перо.

«Юнайтэд» саступіў толькі праз дзве хвіліны ў другім тайме на «Бэрнлі» і зноў застудзіўся ў пачатку другога перыяду, калі Махамед Элюнусі гуляў у Адамсе, які спакойна прабіў далёкую штангу.

"У нас не было добрага першага тайму - мы былі крыху павольныя ў галаве і ў нагах", - сказаў бос Саўтгемптана Ральф Хазенхутл.

«Калі мы пачалі гуляць у футбол, мы дамінавалі ў гульні».

Хазенхутл пацярпеў ад збянтэжанасці з-за паразы 9-0 у другі раз у Прэм'ер-лізе, калі ў мінулым сезоне Саўтгэмптан наведаў Олд Трафард.

Але яны маглі б лёгка атрымаць знакамітую перамогу праз 12 месяцаў, калі Армстранг двойчы стрэліў у шырыню, добра працэліўшы вароты, перш чым Дыого Далот вывеў намаганні Арманда Броя з лініі.

Госці таксама былі ўдзячныя Форстэру толькі за ачко, калі ён адвярнуў галавой Гары Магуайра нізка злева.