Спорт Навіны

Белоці зарабляе ў Турыне заслужанае ачко ў дэрбі ў Ювентусе.

Турын, Італія: Андрэа Белоці быў зоркай дэрбі для Турына, які зраўняўся ў пятнічнай нялёгкай нічыі 1-1 супраць "Ювентуса", якая дае "Атланту" перавагу ў гонцы Лігі чэмпіёнаў.

Пацярпелы ад траўмаў Белоці зраўняў лік "Тырына" на 62-й хвіліне свайго першага старту з канца лістапада, зарабіўшы камандзе Івана Юрыча цалкам заслужанае ачко на стадыёне "Альянц".

«Я шчаслівы, што мой гол дапамог нам згуляць унічыю, але шкада, што мы не перамаглі, таму што сёння гулялі вельмі добра. Калі б мы выйгралі, я не думаю, што гэта было б незаслужана ", - сказаў Белоці DAZN пасля свайго першага гола з канца кастрычніка.

«Гэта было шмат часу... Але я патраціў час, спрабуючы быць як мага бліжэй да сваіх таварышаў па камандзе і назіраць за іх гульнёй, каб я ведаў, што ад нас просіць менеджэр. Гэта палегчыла вяртанне».

Выраўноўваючы ўзровень італьянца, стаў яго апошнім турынскім дэрбі пасля амаль сямі гадоў на 10-м месцы ў Турыне.

Італьянскія СМІ паведамляюць, што 28-гадовы футболіст адмовіўся ад падаўжэння яго цяперашняга кантракту на суму 3,5 мільёна еўра за сезон, які заканчваецца ў канцы сезону.

«Калі гэта маё апошняе дэрбі, я ганаруся сабой і сваімі таварышамі па камандзе, таму што сёння мы паказалі выдатнае выступленне», — сказаў Белоці.

Нічыя азначае, што "Юве", які павёў наперад на 13-й хвіліне праз Матэйса дэ Лігта, можа страціць месца ў чацвёрцы лепшых, калі "Атланта" пераможа ў "Фіярэнціне" ў нядзелю днём.

"Атланта" адстае на тры ачкі ад масіміліяна Алегры, які займае чацвёртае месца, але ў яе лепшыя рэзультатыўныя вынікі і розніца мячоў, а таксама гульня ў запасе.

– Белоці адскоквае назад –

Алегры быў без траўміраваных капітана Джорджа К'еліні і Леанарда Банучы і страціў яшчэ аднаго абаронцу ў Даніэле Ругані падчас перадматчавай размінкі.

Ён сказаў, што яго «не турбуе» стан Паўла Дыбалы перад паездкай «Юве» ў Лігу чэмпіёнаў у Вільярэал у аўторак, нягледзячы на ​​​​тое, што форвард Аргенціны пакінуў поле за 10 хвілін да голу Белоці з-за траўмы левага сцягна.

«Юве» быў адкінуты ў сваю зону ў першыя моманты, але яму не пашанцавала не выйсці наперад на 11-й хвіліне, калі пасля ашаламляльнай контратакі Адрыен Рабіё стрэліў убок.

Гаспадары паднялі хвасты пасля гэтай атакі, якая ахапіла ўсё поле, і неўзабаве пасля таго, як Дэ Лігт забіў магутны ўдар галавой з кутняга Хуана Куадрада.

Турынцы выйгралі толькі адно з папярэдніх 31 дэрбі, але не спалохаліся адставання і працягвалі прасоўвацца наперад, толькі каб выявіць Дэ Лігта і галкіпера Войцеха Шчэсні ў дастаткова трывалай форме, каб апошні мяч не быў небяспечным.

У пачатку другога тайма ролі памяняліся, і «Юве» быў на пярэдняй назе нават пасля таго, як Дыбалу замяніў Уэстан Маккені.

Тым не менш, Белоці забіў свой трэці гол у сезоне сапраўдным форвардам ад навеса Ёсіпа Брэкала.

«Юве» захапіў вароты «Тырына», але гасцявы бок на чале з уражлівым Брэмерам, які замоўчваў Душана Влахавіча, цвёрда трымаўся і выйшаў з ачко.