Хотспур перамог Сіці на Etihad, Кейн становіцца пераможцам

Манчэстэр, - Гары Кейн стаў вырашальным фактарам у драматычнай перамозе "Тотэнхэма" над "Манчэстэр Сіці" з лікам 3-2 на стадыёне "Эціхад" на 26-м тыдні матчу Прэм'ер-лігі ў нядзелю (20.2.2022) рана раніцай WIB.

Кейн забіў свой другі гол на пятай хвіліне дадатковага часу ў другім тайме, усяго праз тры хвіліны пасля таго, як Сіці зраўняў лік праз Рыяда Маррэза, які рэалізаваў спрэчны пенальці гаспадароў.

Гэты вынік спыніў станоўчую тэндэнцыю "Сіці", якая без пройгрышаў у папярэдніх 15 матчах. Апошні раз «Сіці» прайграў у канцы кастрычніка 2021 года, калі прайграў «Крыстал Пэлас».

Сіці застаецца на першым месцы ў табліцы з 63 ачкамі, але іх перавагу скарацілася да шасці ачкоў, паколькі Ліверпуль выйграў гульню датэрмінова. Гэтая адлегласць знаходзіцца пад пагрозай скарачэння, улічваючы адну гульню "Ліверпуля" супраць "Лідс Юнайтэд" у сераду (23/2) на наступным тыдні.

Між тым для Тотэнхэма гэта быў вынік, які вывеў каманду Антоніа Контэ з лужыны трох паражэнняў запар. «Тотэнхэм» падняўся на сёмую пазіцыю з 39 ачкамі, паведамляе афіцыйны сайт Прэм'ер-лігі.

Падпісанне ў студзені Дэяна Кулусеўскага вывело "Тотэнхэма" наперад толькі праз чатыры хвіліны з лёгкім фінішам з дапамогай навеса Сон Хын Міна перад варотамі.

Пасля таго, як яго закручаны ўдар трапіў у штангу, Ілкай Гюндоган дапамог Сіці зраўняць лік на 33-й хвіліне выдатным навесам, які ўпаў ад галкіпера Уга Лёрыса ў небяспечны навес Рахіма Стэрлінга.

Лік доўжыўся да перапынку, пакуль «Тотэнхэм» не аднавіў перавагу на 59-й хвіліне, калі Кейн забіў першы гол, перамогшы галкіпера Эдэрсана Мораэса, фінішаваўшы навесам Сона.