Барселона перамагла Валенсію, Абамеянг забіў 2 галы, перамог Лідс з лікам 4-2, MU ўстойлівы на чацвёртай пазіцыі на 88-й хвіліне, Энтані Эланга вывеў MU з лікам 4-2 над Лідсам

Валенсія, - новы нападаючы П'ер-Эмерык Абамеянг забіў два галы за Барселону, разграміўшы гаспадара Валенсіі з лікам 4-1 у вечарыне Іспанскай лігі ў нядзелю (20.2.2022) на стадыёне "Месталья".

У 24-м матчы гэтага тыдня трэнер Хаві Эрнандэс прадставіў Абамеянга ў якасці стартера. Гулец, які быў прывезены з Арсенала, стаў адным з тройкі на перадавой з Феранам Торэсам і Усманам Дэмбеле.

Гэты гулец грамадзянства Габона забіў свой першы гол, калі гульня ўвайшла на 23-й хвіліне. Абамеянг запісаў сваё імя на табло пасля таго, як максымізаваў пас Жордзі Альбы.

Нягледзячы на ​​​​з'яўленне ў якасці гасцявой каманды, Барселона здавалася дамінуючай у гэтай партыі. У выніку госці забілі другі гол на 32-й хвіліне. На гэты раз менавіта галандцу Фрэнкі Дэ Йонгу ўдалося прабіцца ў вароты «Валенсіі», якія ахоўваў Георгій Мамардашвілі. Гэты былы гулец "Аякса" разарваў вароты суперніка, каб максымізаваць зваротную сувязь ад гульцоў, якія раней, як паведамлялася, сыходзяць, Усмана Дэмбеле.

Супрацоўніцтва футбалістаў Барселоны зноў прывяло да завяршэння першага тайма, а менавіта на 38-й хвіліне, які зноў забіў Абамеянг. На гэты раз гулец, які абараняў дортмундскую Барусію, узрушыў гол Валенсіі, скарыстаўшыся перавагай 17-гадовага паўабаронцы Гаві.