Барыс разграміў Спартак перад стартам у плей-оф КХЛ

Казахстанскі клуб "Барыс" разграміў маскоўскі "Спартак" у таварыскім матчы перад стартам у Кубку Гагарына, перадае карэспандэнт bbabo.net.

Працяг 1. Як "Барыс" граміў "Спартак". Відэа галоў Да 14-й хвіліны сустрэчы сталічны клуб выйграваў у сапернікаў з Заходняй канферэнцыі з лікам 4:1. Дубль аформіў Ягор Петухоў (5-я і 8-я хвіліны). Яшчэ па голу ў Керціса Ваўка (10-я) і Якаба Берглунда (14-я).

У другім перыядзе вызначыліся Кірыл Савіцкі (25-я) і Аліхан Асэтаў (32-я), а ў трэцім - яшчэ гол ад Ваўка (50-я). Што да расіян, то шайбы на рахунку Эміля Петэрсана (12-я) і Дзмітрыя Вішнеўскага (32-я). Выніковы лік - 7:2.

Дададзім, што па ходзе рэгулярнага чэмпіянату "Барыс" двойчы сустракаўся са "Спартаком" і абодва разы прайграў (1:4 і 2:5).

Нагадаем, раней быў вызначаны сапернік казахстанцаў на старце Кубка Гагарына, а плей-оф пачнецца ў пачатку сакавіка. Акрамя супрацьстаяння са "Спартаком", сталічны клуб згуляе яшчэ два кантрольныя матчы ў Маскве.