Казахстан выбіў яшчэ аднаго фаварыта і выйграў медаль малога ЧС па боксе

Цяжкавес Абзал Кутыбекаў выйшаў у паўфінал і забяспечыў Казахстану медаль на міжнародным турніры "Кубак Странджа", які праходзіць у Сафіі (Балгарыя), перадае карэспандэнт bbabo.net.

Працяг 1. Казахстан з Узбекістанам паспрачаюцца за выхад у фінал малога ЧС па боксе У баі за выхад у паўфінал турніру ў катэгорыі да 92 кілаграмаў казахстанец выбіў з барацьбы прызёра ЧС-2021 Энмануэля Рэеса Пла з Іспаніі.

Першы раунд застаўся за казахстанцам (5:0), а ў другім саперніку ўдалося навязаць барацьбу (3:2). У трэцім раундзе адбілася перавага ў стартавых адрэзках: Кутыбекаў выйграў бой раздзельным рашэннем суддзяў (3:2).

Дададзім, Ерасыл Жакпекаў (да 80) перамог іншага медаліста ЧС-2021 - Савелія Садому з Расіі. Казахстанец стаў 12-м чвэрцьфіналістам малога ЧС па боксе ў Сафіі.

Першай з казахстанак у катэгорыі да 66 кілаграмаў на рынг выйшла Мадзіна Нуршаева і выйграла паядынак нават са знятым у другім раундзе балам. Нуршаева выйграла ў баі з Мэйдэлен Ангелсэн з Нарвегіі паасобным рашэннем суддзяў.

Раней у чвэрцьфінал прабіліся яшчэ дзве спартсменкі з Казахстана, а ў жаночай сетцы наша зборная мае датэрміновы медаль. Вядомыя і саперніцы.

Сенсацыя ў баі з Расіяй, ці хто ад Казахстана прэтэндуе на медалі малога ЧС па боксе