Чэлсі абыграў Ліль, Ювентус выпусціў перамогу ў матчы супраць Вільярэала

Расія (bbabo.net), - У першых матчах 1/8 фіналу Лігі чэмпіёнаў лонданскі "Чэлсі" на хатняй арэне перайграў французскі "Ліль" - 2:0, а "Вільярэал" на сваім полі сышоў ад паражэння ў матчы супраць "Ювентуса" - 1:1.

Лонданскі "Чэлсі" ў матчы супраць "Ліля" адкрыў лік ужо на восьмай хвіліне сустрэчы. Пасля падачы з кутняга Кай Хаверц прабіў галавой, і мяч, пасля адскоку ад газона, апынуўся ў сетцы варот гасцей.

У другім тайме перавагу "Чэлсі" павялічыў Крысціян Пулішыч - 2:0. Лонданцы атрымалі нядрэнны зачын перад сустрэчай у адказ.

У іншым матчы дня іспанскі "Вільярэал" на сваім полі прымаў "Ювентус" з Італіі. Ужо на 32-й секундзе сустрэчы навічок турынцаў - былы нападаючы "Фіярэнціны" Душан Улаховіч забіў свой дэбютны мяч у гэтым турніры.

Але ўтрымаць перавагу гасцям не ўдалося. У другім тайме вопытны Дані Парэха далёкім ударам паразіў вароты Войцэха Шчэнсны - 1:1.