Венецыя ашаламляе Юве, Ібра ратуе Мілан у Серыі А

"Ювентус" не змог завяршыць усе тры ачкі супраць "Венецыі" ў Серыі А, бо ў суботу яго правяла новаспечаная "Венецыя" з лікам 1:1, у той час як позні зраўняючы лік Златана Ібрагімавіча не дапусціў "Мілана" паразы ад "Удынэзэ".

"Б'янконеры" адправіліся ў Венецыю без Федэрыка К'езы і Дэяна Кулусеўскага і прайгралі Паўлу Дыбалу на першых хвілінах, але на 33-й хвіліне яны выйшлі наперад, калі Лука Пелегрыні адкаціўся з левага краю, Альвара Мората амартызаваў залп у вароты.

Гаспадары пакаралі бяззубы "Ювентус" на 55-й хвіліне, калі залп левай нагой Маціа Араму выйшаў за межы выцягнутага Войцеха Шчэсны.

Нічыя ў спалучэнні з перамогай Фіярэнціны над Салернітанай з лікам 4:0 у суботу апусціла "Юве" на 6-е месца з 28 ачкамі, адстаючы ад "Віёлы" на два.

У іншым месцы, гол Бэта ў першым тайме прывёў Удынэзэ наперад з лікам 1:0, але ашаламляльны ўдар нажніцамі ў перапынкавы час дапамог Мілану задаволіцца нічыёй 1:1.

Гэта 300-ы гол Ібры ў пяцёрцы лепшых ліг Еўропы, швед стаў трэцім гульцом, які дасягнуў рубяжа ў 21-м стагоддзі пасля Крышціяну Раналду і Ліянэля Месі.

"Расанэры" па-ранейшаму займаюць першае месца з 39 ачкамі, але толькі на два вышэйшыя за міланскі "Інтэр", які прымае "Кальяры" ў нядзелю.