Баварыя перамагла ўстойлівы Майнц з лікам 2-1 і павялічыла лідэрства ў табліцы Бундэслігі

Лідары ​​мюнхенскай "Баварыі" перавярнулі сітуацыю супраць Майнца і скарысталіся тупікам "Барусіі" з Дортмунда, каб павялічыць сваю перавагу ў вышэйшай лізе Германіі да шасці ачкоў пасля 15-га тура ў суботу.

Наведвальнікі зладзілі мужную працу, як ціснулі агрэсіўна і вельмі добра абараняўся супраць баварцаў, якія маглі б працаваць толькі палову шанцаў праз Alphonso Дэвіс ў стадыі адкрыцця.

Майнц перарос у сутыкненне, калі гульнявы ​​гадзіннік ішоў і агаломшыў нямецкіх гігантаў на 22-й хвіліне, калі навес Джонатана Буркхардта дазволіў Карыму Анісіво кіўнуць у вароты на далёкую штангу.

«Нульфунфер» змаглі ўтрымаць «Баварыю» на адлегласці выцягнутай рукі, але ўсё ж Томас Мюлер і Кінгслі Коман наблізіліся ў завяршальны перыяд першага тайма.

Баварыя ў канчатковым выніку аднавіла парытэт на 53-й хвіліне пасля таго, як пас Карэнціна Толіса, які разбівае абарону, накарміў Комана, які захаваў спакой і скончыў працу пасля таго, як з-пад штрафной выбіў галкіпера Майнца Робіна Зентнера.

Рэкордныя чэмпіёны Германіі набралі абароты і прыціснулі людзей Бо Свенсана на сваю тэрыторыю.

Панаванне Баварыі акупілася з 74-ем хвіліны, як Бенджамін Павард квадрат Джамал Musiala, які танцаваў праз абарону Майнца »да бурэння мяча ў левы ніжні кут, каб завяршыць вяртанне.

Майнц добра адрэагаваў, але не мог нанесці большай шкоды, бо абарона Баварыі цвёрда трымалася, каб забяспечыць трэцюю перамогу запар у лізе.

«Мы не маглі вытрымаць тэмп на працягу ўсёй гульні. У другім тайме спыніліся атакі, і Баварыя, вядома, можа гэтым скарыстацца», — сказаў нападаючы Майнца Анісіво.

У выніку лідзіруючыя мюнхенскай Баварыі ўсталёўваюць адставанне ў шэсць ачкоў, а Майнц апускаецца на 8-е месца.

У іншым месцы, другое месца Барусіі пацярпеў няўдачу ў чэмпіёнскай гонцы пасля абмену псуецца з зноў спрыялі Бохуме ў 1-1 эквалайзерам Джуліян Брандт прыйшоў занадта позна.

Хофенхайм атрымаў сваю чацвёртую перамогу ў запар і падняўся на 4-м месцы, як пераможца Крыса Рычарда апошні ўздых 2-1 ашаламіў Фрайбург.

Лейпцыг вярнуўся да пераможных шляхоў і забяспечыў паспяховы дэбют новаму трэнеру Даменіка Тэдэска пасля паслаблення 4-1 пасля Барусіі Мёнхенгладбах, а Герта абыграла ніжнюю Армінію Білефельд з лікам 2-0.