Два медалі ў Казахстана. І больш за 25 кандыдатаў на перамогу ў малым ЧС па боксе

Казахстанскі цяжкавагавік Валерыя Аксёнава не выйшла ў паўфінал міжнароднага турніру "Кубак Странджа", які праходзіць у Сафіі (Балгарыя), перадае карэспандэнт bbabo.net. Але наша дэлегацыя захавала больш за два дзясяткі кандыдатаў на медалі.

У чвэрцьфінальным паядынку казахстанка датэрмінова прайграла Нандзіні з Індыі і не змагла забяспечыць нашай зборнай трэці медаль на малым чэмпіянаце свету.

Аксёнава магла паўтарыць вынік, якога ўжо дабіліся Ляззат Кунгейбаева (звыш 81) і Абзал Кутыбекаў (да 92).

Дададзім, раней казахстанскія баксёры выбілі запар трох прызёраў чэмпіянату свету-2021, а яшчэ два нашы спартсмены выступалі ў катэгорыі да 60 кілаграмаў.

Васіль Самчук перамог раздзельным рашэннем Ніла Фарэла з Англіі, а Адзілет Курметаў саступіў Мурату Йылдырыму з Германіі.

Такім чынам, у Казахстана, апроч аднаго паўфіналіста, яшчэ 13 баксёраў выйшлі ў 1/4 фіналу. 23 лютага ўпершыню на рынг у Сафіі выйдуць яшчэ два баксёры.

Што да жаночай сеткі, то ў чвэрцьфінал старту ў Сафіі прабіліся 12 спартсменак.