Спорт Навіны

Драматычны, Арсенал перамог Вулверхэмптан у канцы гульні

Лондан, - Арсенал атрымаў драматычную перамогу, калі прымаў Вулверхэмптан у перанесеным матчы 20-га тыдня Прэм'ер-лігі на стадыёне Emirates у пятніцу (25.2.2022) рана раніцай WIB. «Арсенал» выйграў з лікам 2:1 дзякуючы аўтаголу гульцоў «Вулверхэмптана» у канцы сустрэчы.

«Вулверхэмптан» павёў першым праз гол Хван Хі-Чана на 10-й хвіліне, «Арсенал» змог зраўняць лік толькі на 82-й хвіліне праз гол Нікаласа Пепе. Перамога «Арсенала» вызначалася пад канец матчу пасля таго, як аўтагол з «Вулверхэмптана» Хасэ Са забіў.

Гэтая перамога павялічыла збор ачкоў "Арсенала" да 45 і скараціла адлегласць ад "Манчэстэр Юнайтэд", які займае чацвёртае месца, да аднаго ачка. У той час як ваўкі затрымаліся на сёмай пазіцыі з 40 ачкамі.

Нягледзячы на ​​перамогу, Арсенал з усіх сіл, каб знайсці сваю лепшую гульню ў гэтым матчы. «Арсенал» атрымаў прамы ціск з боку гасцей. Нечаканасць адбылося, калі на 6-й хвіліне Рамену Саісу ўдалося забіць гол у вароты «Арсенала». На шчасце, суддзя ануляваў гол, бо Саіс ужо знаходзіўся ў афсайдзе.

Арсенал павінен быў адстаць першым пасля грубай памылкі абаронцы Габрыэля Магальяса. Перадачу мяча Магалхаеса на галкіпера Аарона Рамсдэйла захапіў Хван Хі-Чан. Пасля пасу галкіпера паўднёвакарэйскі гулец забіў у пустыя вароты. Лік стаў 1-0.

Праз тры хвіліны намаганнямі Рауля Хіменэса «Ваўкі» атрымалі залатую магчымасць, якая не прынесла выніку. Лік 1-0 не змяніўся да перапынку.

Пасля перапынку «Ваўкам» спатрэбілася ўсяго дзве хвіліны, каб пагражаць «Арсеналу». Хі-Чан знаходзіцца ў сітуацыі, калі ён жыве тварам да твару з Рамсдэйлам. На жаль, яго ўдар можа быць адбіты англійскім галкіперам.

Шэраг магчымасцяў, створаных за апошнія 20 хвілін. На 70-й хвіліне «Арсенал» стварыў шанец праз удар Букайо Сака, які ўсё роўна не патрапіў у вароты. Тупік «Арсенала» вырваўся толькі на 82-й хвіліне пасля таго, як Нікалас Пепе забіў гол і працягнуў пас Эдзі Нкеція. Становішча стаў 1-1, што зрабіла матч яшчэ больш жорсткім за апошнія 15 хвілін.

Арсенал здолеў забіць за хвіліну да таго, як арбітр завяршыў матч дзякуючы дзеянням Аляксандра Ляказэта і Пепе. Мяч, які трапіў у сетку, быў адбіты Лаказэтам, але ён лічыўся аўтаголам, бо трапіў у Хасэ Са да перасячэння лініі.

Перавага «Арсенала» з лікам 2-1 працягвалася да канца гульні.

Склад

Арсенал (4-2-3-1): Аарон Рамсдэйл; Седрык Соарэс (Эдзі Нкеція 76'), Бэн Уайт, Габрыэль Магалхаес, Кіран Тырні (Нуну Таварэс, 90'); Томас Партэй, Граніт Джака; Букайо Сака, Марцін Адэгаард, Габрыэль Марцінэлі (Нікалас Пепе, 71'); Аляксандр Ляказэт.

Вулверхэмптан (3-4-3): Хасэ Са; Макс Кілман, Конар Коуди, Ромен Саіс; Нэльсан Семеду (Джоні Кастра 61'), Рубен Нэвес, Жуау Маўціньё, Раян Айт Нуры; Хван Хі-Чан (Пэдра Нета 75'), Даніэль Падэнс (Леандэр Дэндакер 90'), Рауль Хіменэс.