Чэлсі супраць Эвертана, Тухель пераблытаў 5 гульняў Прэм'ер-лігі ў гэтыя выхадныя, адклаўшы перамогу над Ньюкаслом, Ліверпуль упісаў у гісторыю 2000 перамог

Лондан, - Трэнер «Чэлсі» Томас Тухель прызнаў, што яго збянтэжыла зніжэнне прадукцыйнасці сваёй каманды пасля нічыёй 1-1 дома з «Эвертанам» у Прэм'ер-лізе на «Стэмфард Брыдж» у чацвер (17.12.2021). Паводле яго слоў, гэта адбылося таму, што многія ключавыя гульцы адсутнічалі з-за траўмаў і Covid-19.

У выніку лёсавання "Чэлсі" займае трэцяе месца, адстаючы ад лідара Прэм'ер-лігі "Манчэстэр Сіці" на чатыры ачкі пасля 17 гульняў.

«Для мяне няпроста прааналізаваць, чаму мы страцілі ачкі. Я бачыў, што каманда можа дамінаваць у гульні і мець больш шанцаў, чым у суперніка, але мы павінны згуляць унічыю», — сказаў Тухель пасля гульні.

«Чэлсі» меў перавагу ў валоданні 80% і зрабіў 18 спроб, 10 з якіх супраць «Эвертана». Гэта далёка ад Эвертана, які зрабіў толькі чатыры спробы і толькі тры з якіх прывялі да варот "Чэлсі".

«Чэлсі» адкрыў лік на 70-й хвіліне ўдарам Мэйсана Маунт. На жаль, лідэрства доўжылася толькі чатыры хвіліны пасля таго, як Эвертан зраўняў лік праз Джэрада Брантуэйта.

"Калі ласка, гэта дзіўны вынік для такой гульні. 3:0 быў бы справядлівым", — сказаў Тухель.

Гэты вынік падобны на нічыю "Чэлсі" з "Манчэстэр Юнайтэд" і "Бэрнлі" з лікам 1:1. У гэтых дзвюх гульнях, здавалася, Чэлсі дамінаваў у гульні.

"Я цяпер не вельмі ўпэўнены, чаму нас так караюць. Мы не будзем адводзіць позірку. У грымёрцы вельмі расчараваныя, я, вядома, вельмі расчараваны", - дадаў ён.