СК Салмія перамог Аль-Арабі з лікам 3:2

КУВЕЙТ, 5 сакавіка: «Салмія» перамог «Аль-Арабі» з лікам 3-2 у канцы 12-га тура Прэм'ер-лігі Кувейта ў чарговым матчы «Казма» перамог «Аль-Наср» з лікам 2:1

Матч «Салмія» — «Аль-Арабі» праходзіў на стадыёне «Тамер», першы гол забіў «Салмія» на 29-й хвіліне Мухамад Аль Хувайдзі. У другім тайме Аль-Арабі двойчы прабіў пенальці Аль-Сенусі Аль-Хадзі на 62-й хвіліне і Джозэфа на 67-й хвіліне. Салмія зраўняў лік на 71-й хвіліне праз Алекса Ліму, а на 76-й хвіліне гол забіў Фабіа. З гэтай перамогай Salmiya SC цяпер мае 23 ачкі, а Аль-Арабі застаўся з 23 ачкамі.

У другім матчы на стадыёне «Аль-Садакуа Вальсалам» Казма перамог «Аль-Наср» з лікам 2-1. З гэтай перамогай Казма мае 25 ачкоў, а Аль Наср - 12 ачкоў.