Мадрыдскі Рэал перажыў цудоўнае вяртанне ў Чэлсі і выйшаў у паўфінал Лігі чэмпіёнаў

Мадрыдскі "Рэал" адбіўся ад "Чэлсі", каб зарэкамендаваць сябе ў паўфінале Лігі чэмпіёнаў пасля паразы з лікам 3-2 пасля дадатковага часу ў бліскучым адказе на "Сант'яга Бернабеу", які прайшоў у аўторак, і прайшоўшы па суме 5-4.

Чэлсі глядзеў на курс, каб завяршыць ашаламляльны камбэк пасля таго, як вывеў наперад з лікам 3-0 у сваім чвэрцьфінальным матчы-адказе з галамі Мэйсана Маунт, Антоніа Рудзігера і выдатным індывідуальным намаганнем Ціма Вернера.

Тым не менш гаспадары вярнуліся, і Радрыга фінішаваў пасля цудоўнага пасу Лукі Модрыча, зраўняў лік 4-4 па агульным рахунку і павялічыў дадатковы час, калі Карым Бензема накіраваўся дадому, каб вырашыць выдатную сустрэчу.

Цяпер "Рэал" сустрэнецца з "Манчэстэр Сіці" або мясцовым супернікам "Атлетыка" з Мадрыда ў апошніх чатырох матчах, а англійская каманда выйдзе наперад з лікам 1:0 у сваім чвэрцьфінальным матчы-адказе ў Іспаніі ў сераду.

Гэта была вечная ноч Лігі чэмпіёнаў на перапоўненым стадыёне, бо бліскучы «Чэлсі» прыйшоў праз 10 хвілін пасля завяршэння выратавальнага акта, які, як сказаў іх менеджэр Томас Тухель, ён наўрад ці здзейсніць.

Яго каманда перавяла гульню ў мадрыдскі "Рэал", калі яны глядзелі на тое, каб абараніць дэфіцыт у два галы ў першым матчы, і Маунту спатрэбілася ўсяго 15 хвілін, каб адкрыць лік з пасу ззаду абароны.

«Чэлсі» быў яшчэ больш агрэсіўным пасля перапынку і забіў другі гол на 51-й хвіліне, калі Рудзігер забіў галавой з кутняга Вернера і зраўняў лік 3-3 па агульным рахунку.

Праз чатыры хвіліны Вернер знайшоў Маркаса Алонса ў пляцоўцы, і той ударыў яго ў верхні вугал толькі для таго, каб убачыць, што яго намаганні ацаніў відэапамочнік арбітра, які заўважыў мяч рукой з боку іспанскага левага абаронцы.

Аднак, калі госці былі на вышыні, было толькі пытаннем часу, калі яны забілі трэці гол, які прыйшоў на 75-й хвіліне дзякуючы бліскучай індывідуальнай майстэрству Вернера, які пакінуў двух супернікаў на зямлі, перш чым нанесці дакладны ўдар міма Куртуа і ўнутры далёкай стойкі.

Ужо на наступным ходзе Кай Хаверц атрымаў адмову ад былога галкіпера "Чэлсі" Куртуа, які зрабіў цудоўны сэйв, каб спыніць яго ўдар галавой з блізкай адлегласці. Але якраз тады, калі «Рэал» цалкам выходзіў з гульні, Модрыч папрацаваў сваім чараўніцтвам, знайшоўшы замену Радрыга на дальній штанге цудоўным пасам вонкавым бокам сваёй бутсы, які бразілец праляцеў міма Эдуарда Мендзі на 80-м, каб перавесці гульню ў дадатковы час .

Гэта стала сігналам для Вінісіуса-малодшага і Бенземы, каб з'явіцца і выратаваць Рэал Мадрыд ад таго, што было б адным з самых вялікіх узрушэнняў, якія яны калі-небудзь перажылі дома.

Вінісіус прабіўся ўнутр з левага вугла і адправіў выдатны навес на галаву Бензема, і француз праляцеў міма Мендзі, калі захопленыя хатнія фанаты выбухнулі ад радасці.

«Гэта была яшчэ адна неверагодная ноч, якая салодкая страта на смак», — сказаў Модрыч Movistar Plus.

"Мы не здаваліся да канца. Нягледзячы на ​​лік 0-3, я не думаю, што мы правялі дрэнную гульню. Яшчэ адна ноч пакут, але важна тое, што мы прайшлі кваліфікацыю".