Расчараваны тым, што Інданезія супрацьстаіць Сінгапуру, Шын Тэ Ён раскрывае прычыну двух галоў Бенземы....

Сінгапур, - Нічыя 1-1 са зборнай Інданезіі супраць Сінгапура ў першым матчы паўфіналу Кубка АФФ расчаравала трэнера Шын Тэ Ёна.

Інданезія змагла перайграць гаспадароў першай на 28-й хвіліне дзякуючы ўдару Вітана Суламана, каб вітаць пас Аснаві Мангкуалама Бахара, які ўдарыў з правага боку атакі.

Аднак захаваць гэтую перавагу не ўдалося, таму што Сінгапур здолеў зраўняць лік праз вароты Ікшана Фандзі, так што сустрэча завяршылася з лікам 1-1.

Гэтыя вынікі прымусілі матч зноў пачаць з нуля, таму што ў паўфінале Кубка АФФ не прымянялася сістэма выязных галоў.

Тэ Ён ацэньвае, што гульцы ўсё яшчэ затрымаліся ад эйфарыі ад дасягненняў на групавым этапе. Інданезія стала пераможцам групы В, абышоўшы В'етнам, Малайзію, Камбоджу і Лаос.

«Канешне, не задаволены канчатковым вынікам. Здаецца, гульцы былі адцягнутыя на (вынікі) на працягу ўсяго гэтага турніру, і гэты момант прыйшоў да нас сёння. Гэта сапраўды расчараванне", - сказаў Тэ Ён пасля матчу.

Тым не менш у Тэ Ёна ўсё яшчэ ёсць надзея, што выступленне яго каманды палепшыцца ў адказным матчы, каб яны маглі рэалізаваць свае амбіцыі прабіцца ў фінал. У суботу (25.12.2021) зборная Інданезіі зноў сустрэнецца з Сінгапурам на тым жа месцы.

«У нас былі добрыя і дрэнныя моманты на працягу 90 хвілін гульні. Я пагляджу на моманты, якія не ідуць добра, і выпраўлю іх да наступнай гульні», — сказаў паўднёвакарэйскі тактык.

З іншага боку, Тэ Ён не ўпэўнены, ці выступіць з Эгі Маўланай Вікры ў адказе. Пацверджана, што Эдж можа з'явіцца ў матчы пасля таго, як вынікі тэсту палімеразнай ланцуговай рэакцыі (ПЦР) паказалі, што ён быў адмоўным на Covid-19 з моманту прыбыцця ў Сінгапур учора.

«Эгі можа згуляць у адказе. Але спачатку я хачу паглядзець стан усіх гульцоў, а потым буду вырашаць (выкарыстоўваць Egy ці не)», — сказаў трэнер.