Кубак AFF: перамога над В'етнамам з лікам 2-0, Тайланд адкрыты шанец на фінал

Сінгапур, - Тайланд адкрыў магчымасць кваліфікавацца ў фінал Кубка AFF 2020 года пасля перамогі над В'етнамам з лікам 2:0 у першым паўфінальным матчы ў чацвер (23.12.2021).

Два галы Тайланда купіў атакуючы паўабаронца Чанаціп Сонгкрасін. Паўабаронца зборнай з Хакайда Кансадоле Сапара (Японія) на 14-й і 23-й хвілінах на 14-й і 23-й хвілінах адбіў вароты супраць Чан Нгуен Маня ў В'етнаме.

З гэтай перамогай Тайланд таксама мае перавагу перад другой сустрэчай 26 снежня на той жа пляцоўцы, што і Нацыянальны стадыён Сінгапура. Жараб'ёўкі было дастаткова, каб вывесці Тайланд у фінал, які пройдзе ў двух матчах 29 снежня 2021 года і 1 студзеня 2022 года.

Напярэдадні ў паўфінале 1-га матчу Інданезія згуляла ўнічыю 1-1 супраць Сінгапура. На гэты раз у Кубку АФФ правіла забівання мячоў у гасцях не дзейнічае.