Спорт Навіны

Вар'ят Норвіч, Арсенал устойлівы ў Вялікай чацвёрцы Розыгрыш В'етнам, Тайланд кідаюць выклік Інданезіі ў фінале Старшыня DPD лічыць, што Інданезія выйграла Кубак AFF

Норвіч, - Арсенал замацаваў сваю пазіцыю ў топ-4 турнірнай табліцы Прэм'ер-лігі пасля перамогі з пераканаўчым лікам 5-0 над Норвічам у нядзелю (26.12.2021).

Пераможныя галы «Арсенала» забілі Букайо Сака на 6-й і 67-й хвілінах, Кіран Тырні на 44-й і пенальці Аляксандра Ляказэта на 84-й хвіліне. Пяты гол «Арсенала» забіў Эміль Сміт Роў у канцы сустрэчы.

Перамога над "Норвічам" паставіла "Арсенал" на 4-е месца ў турнірнай табліцы - на шэсць ачкоў апярэдзіўшы "Тотэнхэм Хотспур", які ў іншай гульні здолеў выйграць над "Крыстал Пэлас" з лікам 3:0.

Гэта параза "Норвіча" прымусіла іх яшчэ больш апусціцца ў ніжнюю частку турнірнай табліцы, набраўшы ўсяго 10 ачкоў у 18 матчах і 30 прапушчаных мячоў.