Эдынсан Кавані выратаваў Манчэстэр Юнайтэд ад паразы Давіда Да Сілвы Першая трэніроўка з Persib AFF Cup: Menpora гарантуе, што кантракт Шына Тэ Ёна падоўжаны

Ньюкасл, - Эдынсан Кавані выратаваў Манчэстэр Юнайтэд (МЮ) ад паразы, калі яны паехалі ў штаб-кватэру Ньюкасл Юнайтэд у Прэм'ер-лізе або Англійскай лізе на стадыёне St. Джэймс Парк, аўторак (28.12.2021) рана раніцай WIB. Гол Кавані змог вымусіць нічыю 1-1.

MU саступіў першым, калі гульня доўжылася ўсяго 7 хвілін. Перавага «Ньюкасла» адкрылася за кошт варот Алана Сен-Максіміна, які максымізаваў зваротную сувязь ад Шона Лонгстафа.

Хуткая перамога павышае давер гаспадара. Яны здольныя атакаваць абарону MU. Гол MU быў прапушчаны амаль двойчы, калі ўдар Джоэлінтана быў міма варот.

На 23-й хвіліне галкіпер Давід Дэ Хеа зрабіў важны сэйв. MU змог падняцца на 30-й хвіліне, калі Мейсан Грынвуд атрымаў шанец. Націснуў на пытанне суперніка, а затым скончыў моцным ударам, але, на жаль, усё яшчэ быў заблакаваны абаронцам суперніка.

На 41-й хвіліне каманда Ральфа Рангніка ледзь не зраўняла лік. Грынвуд зноў адкрыў агонь. Аднак яго ўдар мог адбіць галкіпер «Ньюкасла» Марцін Дубраўка. Лік 0-1 на карысць "Ньюкасла" працягваўся да канца першага тайма.

Непасрэдны ціск на «Ньюкасл» быў аказаны ў пачатку другога тайма. Яны ледзь не дадалі перавагу на 47-й хвіліне. Проста ўдар Сен-Максімена можа сарваць Дэ Хеа. Маючы рашучасць адысці назад, Манчэстэр Юнайтэд спрабаваў адпомсціць. «Юнайтэд» быў блізкі да зраўнення на 55-й хвіліне, калі ўдар Эдынсана Кавані прайшоў міма варот.

Матч стаў больш цікавым, бо абедзве каманды па чарзе атакавалі. Галкіпер Дэ Хеа зрабіў яшчэ адзін важны сэйв ад удару Джолінтана. Тупік МЮ быў перарваны на 71-й хвіліне пасля таго, як удар Кавані скарыстаўся памылкай абаронцы суперніка, каб змог укласціся ў вароты Ньюкасла.

Уругваец ледзь не забіў свой другі гол на 81-й хвіліне, але пракінуў яго ў вароты, і гульня скончылася ўнічыю.

Склад

Ньюкасл Юнайтэд (4-5-1): Дубраўка, Шар, Ласелес, Манкільё, Крафт, Фрэйзер (Алмірон 75), Шэлві, С. Лонгстаф, Джоэлінтан, Сен-Максімін (Гейл, 83), Уілсан (Мэрфі 45+6) Трэнер: Эдзі Хоу

Юнайтэд (4-2-2-2): Дэ Хеа, Далот, Тэлес, Магуайр, Варан, Мактомінай (Мацік 78), Фрэд, Фернандэс, Грынвуд, Рашфард, Раналду