Позні гол Радры дае Манчэстэр Сіці перамогу над Арсеналам з лікам 2:1

Гол паўабаронцы Родры ў давераны час прынёс лідарам Прэм'ер-лігі "Манчэстэр Сіці" перамогу над "Арсеналам" з лікам 2:1 у навагодні дзень, калі гаспадары завяршылі захапляльную сустрэчу з 10 мужчынамі пасля выдалення з поля абаронцы Габрыэля.

Трэнер "Арсенала" Мікель Артэта прапусціў гульню з-за станоўчага тэсту на COVID-19, але яго бок адкінуў усе ўспаміны аб іх разбіцці з лікам 5:0 ад "Сіці" ў жніўні, калі яны націснулі на поле з першага свістка.

Здавалася, іх ранні ціск прынёс дывідэнды, калі плэймейкер Марцін Адэгаард быў адменены ў штрафной галкіперам Эдэрсанам, але ні суддзя, ні VAR не палічылі, што гэтае кідок вартае пенальці.

"Кананіры" ў выніку атрымалі заслужанае лідэрства на 31-й хвіліне, калі Букайо Сака завяршыў размашысты ход, забіўшы пас Кірана Тырні, і яны завяршылі першы тайм, не даўшы Сіці ніводнага ўдару ў створ.

Дамагаючыся сваёй 11-й перамогі ў Прэм'ер-лізе запар, Сіці не быў гатовы здавацца, і яны перавярнулі сцэнар у другім тайме, каб прабіцца назад у гульню.

«АСОБА ЧЭМПІОНА»

Госці зраўнялі лік з кропкі праз Рыяд Маррэз у пачатку другога тайма, калі Граніт Джака быў прызнаны фолам на Бернарду Сілве ў штрафной пасля агляду VAR.

Габрыэль Марцінэлі ўпусціў цудоўны шанец вярнуць «Арсенал» у лідары ​​праз некалькі хвілін, перш чым Габрыэль быў выдалены за другую жоўтую картку, падабраную за фол на Габрыэле Жэсусе.

«Арсенал» трымаў сваю форму, але ў кампенсаваны час яны не змаглі забіць высокі мяч у штрафную, і ён выпаў на рукі Родры, які забіў яго і захапіў усе тры ачкі, зрабіўшы толькі другі ўдар у вароты ў гульні.

Гэтая перамога павялічыла перавагу "Сіці" над "Чэлсі", які ў нядзелю сустракаецца з "Ліверпулем", які займае трэцяе месца, да 11 ачкоў, а "Арсенал" - чацвёртым з 35 ачкамі.

"Яны правялі выдатную гульню, але, на шчасце, мы ўбачылі сваю асобу, нашу чэмпіёнскую асобу", - сказаў бамбардзір Родры ў эфіры тэлеканала BT Sport.

Арсенал быў раздражнёны тым, што інцыдэнт з удзелам Адэгаарда не вывучаў больш уважліва арбітр Сцюарт Этвел. У адрозненне ад гэтага, ён прагледзеў кадры, перш чым прызначыць Манчэстэр Сіці пенальці.

«Я не ведаю, чаму суддзі кажуць, каб ён бачыў аднаго, а не іншага. Гэта ёсць нездарма, ідзі і выкарыстоўвайце яго. Гэта непаслядоўнасць, уся справа ў тым, каб дапамагчы гульні, - сказаў галкіпер «Арсенала». Аарон Рамсдэйл.