Бангалор, СК Усходняя Бенгалія падзяляюць ачкі пасля нічыёй 1-1 у ISL

Надзеі ФК "Бангалуру" на забеспячэнне кваліфікацыі ў плэй-оф пацярпелі яшчэ адзін удар, бо ў аўторак яны згулялі ўнічыю 1-1 устойлівым СК Усходняй Бенгаліі ў індыйскай Суперлізе.

Вынік таксама падоўжыў серыю SCEB без перамог да дзевяці матчаў.

Сэмбой Хаакіп (28-ы) адкрыў лік скокам галавой, пакуль Сураў Дас (OG 55-ы) не зраўняў лік супернікам з аўтаголам на стадыёне Атлетык.

У нервовым пачатку галкіпер СК Усходняй Бенгаліі Арындам Бхаттачарджа атрымаў ранейшую жоўтую картку за фол прынца Ібары.

З іншага боку, Гурпрэт Сінгх Сандху таксама пачаў іржавы, калі няправільна ацаніў штрафны з глыбіні, які застаўся беспакараным.

На 18-й хвіліне спатрэбілася абодвум бакам, каб стварыць значны гол, калі ўдар Лалрынліаны Хнамтэ з краю штрафной быў заблакаваны абаронай БФК.

Рашану Наарэму была паказана жоўтая картка за цягу за майку, і наступны штрафны ўдар прывёў да таго, што Сембой Хаокіп выйшаў з тупіка незадоўга да паўгадзіннай адзнакі. Ён забіў галавой у скачку, што не дало шанцаў брамніку.

Алан Коста ледзь не зраўняў лік пасля штрафнога Клейтана Сілвы праз некалькі імгненняў, але яго ўдар галавой прайшоў крыху вышэй за ашэстку.

Падапечныя Марка Пецзаюолі працягвалі націскаць, каб зраўняць лік, але адышлі ў перапынак у перапынку. У выніку перазапуску тактык адправіў Суніла Чхетры змяніць колер твару матчу.

Нарэшце зраўнялі лік пасля перыяду ўстойлівага ціску з боку блакітных у другім тайме. Навес з правага флангу Рошана сустрэў Сураў Дас, чый няправільны ўдар галавой прайшоў міма свайго галкіпера на бліжэйшай штанге.

Ібара быў пастаяннай пагрозай і меў шанец даць перавагу БФК пасля гадзіннай адзнакі, але яго ўдар галавой прайшоў вышэй за перакладзіну.

BFC зноў быў пазбаўлены лідэрства на 71-й хвіліне пасля таго, як удар Чхетры з 10 ярдаў быў ачышчаны на лініі Хіра Мондала.

Уданта Сінгх таксама зрабіў спробу ўдару па варотах, але перасек мяч, які адхіліўся ад варот.

Да перапынкаў было дададзена пяць хвілін, але ні адзін з бакоў не змог знайсці пераможны гол, бо задаволіліся па ачку.

СК Усходняя Бенгалія ў пятніцу згуляе супраць лідэраў ФК Мумбаі Сіці на стадыёне Цілак Майдан, а ФК Бангалор таксама згуляе з Айлдэрз у сваім наступным заданні на стадыёне PJN у панядзелак.