Новини

Ихеаначо нанася удар, докато Нигерия побеждава летаргичния Египет в AFCON

Нападателят на Лестър Сити отбелязва единствения гол в мача, за да постави проблемното натрупване на Нигерия в мачовете зад гърба си.

Келечи Ихеаначо отбеляза, след като Нигерия постави зад гърба си проблемно натрупване на Купата на африканските нации в Камерун във вторник, за да победи разочароващия Египет с 1:0 в Гару.

Нападателят на Лестър Сити удари след 30 минути, за да изведе Super Eagles на върха на таблицата след първия мач в група D, която включва Гвинея Бисау и Судан.

Нигерия уволни германския треньор Гернот Рор през декември след невпечатляваща квалификационна кампания за Световно първенство и постави бившата национална звезда Августин Егуавоен на временно ръководство.

Отборът на Егуавоен беше без нападатели Виктор Осимхен, Еманюел Денис и Одион Игало по различни причини, но отборът му се гордееше срещу Египет, капитана на Мохамед Салах.

Голмайсторът на Ливърпул Салах почти не докосна топката и имаше само един шанс в края на второто полувреме да изравни.

Затворено начално полувреме, контролирано от Нигерия, се оживи в 26-та минута, когато крилото Моузес Саймън застана зад защитата на Египет и стреля в страничната мрежа от труден ъгъл.

Саймън изигра главна роля, когато Super Eagles поведоха четири минути по-късно на стадиона Roumde Adjia с капацитет 30 000 души в северозападния град Гаруа.

Неговото центриране беше само частично изчистено от Ахмед Хегази, а нигериецът Джоузеф Арибо кимна топката в пътя на Ихеаначо, който удари полуволей покрай вратаря Мохамед Елшенауи.

Далеч по-енергичният нигерийски отбор заслужаваше да бъде отпред срещу летаргичните опоненти, като Салах гладуваше при 30 градуса по Целзий (86 по Фаренхайт) жега.

Ихеаначо почти отбеляза втори гол за Нигерия преди полувремето, но пасът му към Тайво Авонийи беше твърде силен и Елшенауи избяга от линията му, за да прибере топката.

Египет почти изостана още няколко минути през второто полувреме, когато Елшенауи удари с глава на Авонийи и топката се върна в игра от долната страна на напречната греда.

Скоростта на Саймън беше постоянна заплаха отляво, докато вратарят на Нигерия Мадука Окойе беше обикновен зрител, а Египет не можеше да засили натиск.

Салах, който носеше по-къса прическа, най-накрая получи шанс за гол, когато мачът навлезе в последната четвърт, но ударът му от близко разстояние беше блокиран от крака на Окойе и изчистен.