Новини

Макаби Тел Авив победи ЦСКА Москва в баскетболната Евролига

Израелският шампион Макаби Тел Авив победи шампиона на Русия ЦСКА Москва с 84-75 в 26-ия кръг на Евролигата по баскетбол в четвъртък вечерта.

Израелските домакини постигнаха 11-а победа от 23 мача, а ЦСКА остава с 14 победи от 24 мача.

Около 11 000 фенове на "Менора Мивтахим Арена" в крайбрежния град Тел Авив видяха, че отборът на домакините доминира в първата четвърт, която завърши 23-17, благодарение на точките на Скоти Уилбекин и борбите на Анте Жизич.

Джален Рейнолдс и Джон ДиБартоломео започнаха силно втората четвърт, а заедно с Уилбекин и Кийнан Еванс Макаби по-късно покачиха до 49-28 на полувремето.

ДиБартоломео, Уилбекин и Рейнолдс продължиха да доминират в играта, по пътя към 67-46 в края на третата четвърт.

Габриел Лундберг помогна на ЦСКА да намали разликата, но беше твърде късно да се върне в играта.

Уилбекин отбеляза рекордните за отбора 23 точки, като Жизич добави още 14.

Лундберг изведе ЦСКА с 17 точки, а Никола Милунов добави 12 точки.

Макаби ще изиграе следващия си мач в Турция срещу Анадолу Ефес, докато ЦСКА ще се изправи срещу Байерн Мюнхен в Германия, като двата мача ще се играят на 24 февруари. ■