Новини

Русия е начело по общия брой олимпийски медали

Шорттрекерът Семьон Елистратов донесе на руския отбор бронзов медал за състезанието на 1500 м. Това стана 11-ият медал, спечелен от Игрите и позволи на отбора да заеме първо място по общия брой медали.

Отборът на Русия спечели два златни, три сребърни и шест бронзови медала. В класирането по медали Норвегия е втора, а Австрия е трета.

Челната петица по брой златни медали включва Германия (5), Норвегия (4), Швеция (4), Холандия и Китай – първите три отличия. Русия се нарежда на осмо място.

На 10 февруари ще бъдат изтеглени още шест комплекта награди. Олимпиадата ще продължи до 20 февруари.

В четвъртък ще бъдат изтеглени шест комплекта награди. Игрите ще приключат на 20 февруари.

Онзи ден Inside the Games съобщи, че причината за отлагането на награждаването на отбора по фигурно пързаляне от Русия е допинг тест на един от спортистите. Беше съобщено, че говорим за вещество, което не може да подобри атлетичните постижения. Тогава порталът заяви, че подозренията са предизвикани от допинг тест на Камила Валиева, самотна скейтърка.