Новини

Биатлонистката в безсъзнание вече няма да участва на Игрите в Пекин

25-годишната норвежка биатлонистка Ингрид-Ландмарк Тандреволд вече няма да участва на Олимпийските игри в Пекин.

„По здравословни причини не ми е позволено да участвам в следващите състезания на Олимпиадата. Разбира се, съжалявам. Сърцето ми е разбито. Вчера имах един от най-хубавите състезателни дни. И тогава той изведнъж се превърна в един от най-лошите“, цитира Tandrevold NRK.

Припомняме, че на 13 февруари норвежкият спортист се разболя в края на преследването в Пекин. Тя спечели бронзов медал, но в крайна сметка остана едва 14-та.

След финала Тандреволд загуби съзнание и не можеше да напусне пистата без помощта на лекари.

На 16 февруари в Пекин ще се проведе щафетната надпревара при жените, а на 19 февруари - масовият старт при жените. В надпреварата от генералния старт Тандреволд ще бъде заменен от рускинята Ирина Казакевич.