Новини

Ливърпул изпрати оживения Интер, за да стъпи с единия си крак в четвъртините в Шампионската лига

МИЛАНО: Ливърпул постави единия си крак на четвъртфиналите на Шампионската лига в сряда с победа с 2:0 над Интер Милан, която дойде след упорита среща на кипящия Сан Сиро.

Головете на Роберто Фирмино и Мохамед Салах в последния четвърт час дадоха на Ливърпул главна преднина пред реванша от 1/16 на Анфийлд след три седмици.

Резултатът беше тежък за италианския шампион Интер, който доминираше в надпреварата пред страстната домакинска публика за дълги периоди след почивката и удари дограмата чрез Хакан Калханоглу в 16-ата минута.

Те обаче не успяха да намерят пътя си покрай задната линия на Ливърпул, безупречно подредена от Върджил ван Дайк и бяха наказани късно от отбор на червените, който спечели последните си седем мача във всички състезания.

Последните осмици сега изглеждат стъпка твърде далеч за Интер, след като за първи път от десетилетие се класира в осмината на Шампионската лига.

Отборът на Симоне Индзаги започна с целия ентусиазъм, който се очакваше от отбора, който се върна в нокаутите след толкова дълго време отсъствие и Лаутаро Мартинес вдигна публиката на крака в петата минута с усилие от далечно разстояние, което премина встрани.

Ливърпул отговори почти веднага и установи териториална доминация, като удар на Салах беше добре блокиран и Тиаго Алкантара стреля от границата на наказателното поле.

Все пак Интер имаше най-добрия шанс на полувремето чрез Калханоглу, който след като беше подхранен от вилнеещият Иван Перишич пусна удар от тесен ъгъл, който победи Алисон, но се разби в напречната греда.

Те отново нямаха късмет 10 минути по-късно, когато след като беше изпратен да атакува по десния фланг, Дензъл Дъмфрис мина над нисък кръст, който беше изрязан точно когато изглеждаше предназначен да намери краката на един небелязан Един Джеко.

Интер излезе със закъсал между зъбите си след почивката и се нахвърли над явно разтревожен Ливърпул, но отново не можа да премине покрай Ван Дайк и компания, които продължаваха да влизат с крак или глава точно когато опасността изглеждаше неизбежна.

Перишич увисна над красиво центриране в 52-ата минута, до което Мартинес не успя да стигне, и подобен модел се повтори няколко пъти, като Ливърпул отблъсна все по-разочарован отбор на Интер, който не успя да превърне превъзходството си в голове.

Гостът ги наказа с първия им правилен шанс през второто полувреме, като Фирмино победи Алесандро Бастони в корнер на Анди Робъртсън в 75-ата минута и насочи удара си с глава покрай Самир Ханданович.

Салах даде огромно предимство на Ливърпул осем минути по-късно с щастлив удар, който се изкриви у дома и даде на египтянина невероятен осми гол в седем мача от Шампионската лига този сезон.

След като атмосферата на Сан Сиро беше напълно обезвъздушена, Ливърпул след това спокойно изкара остатъка от мача, за да си гарантира почти място в жребия следващия месец за последните осем.