Новини

Барселона разби Валенсия в Ла Лига

Барселона победи Валенсия с 4:1 като гост в испанското футболно първенство. Срещата се състоя на стадион "Местая" във Валенсия, предаде bbabo.net позовавайки се на ТАСС.

В отбора победител голове отбелязаха Пиер-Емерик Обамеянг (23-та и 37-та минута), Френки де Йонг (32) и Педри (63). Валенсия отбеляза Карлос Солер (58). Солер също отбеляза в 41-ата минута, но голът беше отменен след преглед на системата VAR.

Обамеянг вкара за първи път след преминаването си в Барселона, през януари габонецът премина в клуба със свободен трансфер. Обамеянг играе за Арсенал от зимата на 2018 г.

Барселона се изкачи до четвъртото място във временното класиране, подопечните на Шави отбелязаха 42 точки в 24 мача. Валенсия е на 12-о място с 30 точки в 25 мача.

В следващия кръг на испанското първенство Барселона ще играе с Атлетик у дома на 27 февруари, Валенсия ще срещне Майорка като гост предния ден. На 24 февруари Барселона ще играе реванша срещу италианския Наполи в плейофния кръг за достигане до 1/8-финалите на Лига Европа. Срещата, проведена в Барселона, завърши наравно (1:1).